Iebrūkot ūdenstorņa jumtam, Inčukalnā bez mājām paliek stārķu ģimene
112

Iebrūkot ūdenstorņa jumtam, Inčukalnā bez mājām paliek stārķu ģimene

Jauns.lv

Vakar Inčukalna novada Inčukalna pagasta Indrānos, iebrūkot neapsaimniekota ūdenstorņa jumtam, bez mājām palikusi stārķu ģimene.

Iebrūkot ūdenstorņa jumtam, Inčukalnā bez mājām pa...

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, stārķu ģimene Indrānos bija iekārtojusi savu ligzdu uz daļēji sagruvuša trīsstāvu ūdenstorņa jumta. Jumts iebruka ar visu ligzdu, kurā mitinājās pieci stārķi. Nelaimē nonākušie putni tika atbrīvoti un nogādāti dzīvnieku patversmē "Mežavairogi".

Savukārt sestdien, 7.jūlijā, glābēji devās uz Kandavas novada Vānes pagastu, lai ieliktu atpakaļ ligzdā no tās izkritušus stārķēnus.

Kā pastāstīja Vetere, šajos vasaras mēnešos visvairāk negadījumu notiek tieši ar jaunajiem putnēniem. Piemēram, nesen Rīgā, Jersikas ielā, kādā šaurā namu pagalmā bija ielidojusi kaija, kura vairs nevarēja pacelties spārnos. Glābēji viņu notvēra un palaida brīvībā.

Savukārt Rīgā, Maskavas ielā, uz kādas piecstāvu mājas jumta putns bija pamanījies iesprūst. Tā kā dzīvnieks bija savainots, glābēji to nogādāja veterinārajā klīnikā.

Visa gada garumā neizpaliek arī nelaimes gadījumi, kuros iesaistīti suņi vai kaķi. Karstajā laikā gadās tā, ka saimnieki atstāj mājokļa logu vēdināšanas režīmā, bet viņu četrkājainie mīluļi, mēģinot izspraukties laukā, iesprūst. Tāds gadījums brīvdienās bija arī Jūrmalā, Dāliju ielā, kur sunim bija iesprūdusi ķepa loga rāmī.

Ņemot vērā minēto, VUGD aicina cilvēkus izvērtēt risku, kāds var rasties, atstājot pusatvērtu logu, ja mājās ir dzīvnieks.

Kļūstot siltākam, mitekļos var iemaldīties arī čūskas. "Šajās situācijās gan reizēm grūti pateikt, ko īsti glābjam - pārbiedētos cilvēkus vai iemaldījušos rāpuļus," atzina Vetere.

8.jūlijā īsi pēc pusnakts glābēji saņēma satraukta cilvēka zvanu no Valkas novada Ērģemes pagasta. Zvanītājs ziņoja, ka viņa mājā atrodas čūska. Kad notikuma vietā ieradās glābēji, čūska jau bija pamanījusies aizlīst aiz skapja. Izrādījās, ka tas ir zalktis. Glābēji to noķēra un palaida mežā.

Dienu iepriekš līdzīgs gadījums notika arī Engures novada Ezermuižā, kur apmēram vienu metru garš zalktis pārbiedēja kādas mājas iedzīvotājus. Arī šī čūska tika veiksmīgi notverta un aiznesta uz mežu.

Kopumā šogad VUGD darbinieki 335 reizes steigušies palīgā nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. Kā liecina dienesta apkopotā statistika, palīdzēt nākas gan laukos, gan pilsētās mītošajiem dzīvniekiem. No 335 dzīvnieku glābšanas gadījumiem 159 bijuši Rīgā, 66 - citās republikas pilsētās, bet 110 - novados.

LETA /Foto: Edijs Pālens/LETA

Tēmas