Zāles mazuļiem plāno kompensēt no septembra; neauglības ārstēšanai - no novembra
Recepšu zāles grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam daļēji varētu kompensēt jau no šā gada septembra, bet neauglības ārstēšanai paredzētos medikamentus ‒ no 1.novembra, liecina Veselības ministrijas (VM) izstrādātie grozījumi Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā, ko otrdien skatīs valdība.
Savukārt jau no 1.augusta plānots no valsts budžeta daļēji apmaksāt grūtnieču vakcināciju pret gripu.
Šādas izmaiņas iekļautas VM izstrādātajā Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānā, kuram valdība vienojusies šā gada budžeta grozījumos piešķirt kopumā 1,1 miljonu latu. Saeimas balsojums par budžeta grozījumiem gan vēl tikai gaidāms rudenī.
"Lai gan papildu finansējums vēl fiziski nav ieskaitīts mūsu kontos, valdība par to ir vienojusies. Tādēļ, lai šo finansējumu jau šogad varētu izlietot atbilstoši paredzētajiem mērķiem, grozījumi izstrādāti jau pašlaik un ar šādiem termiņiem," aģentūrai BNS paskaidroja VM runasvīrs Oskars Šneiders.
Grozījumi paredz no 1.augusta 100% apmērā kompensēt gripas vakcīnas tām grūtniecēm, kurām ir slimības ar imūndeficīta simptomātiku vai tiek plānotas plānveida operācijas vai manipulācijas stacionārā gripas epidēmijas laikā. Pārējām grūtniecēm paredzēta vakcīnas kompensācija 50% apmērā. Tam šogad tiktu tērēti nepilni seši tūkstoši latu.
Savukārt no 1.septembra plānots 25% apmērā kompensēt recepšu zāles grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām, ja tām nav noteikta diagnoze ar citu kompensācijas apmēru. Šim mērķim VM plāno tērēt 15 tūkstošus latu. Plānots arī piešķirt 40 673 latus recepšu zāļu iegādes izdevumu kompensācijai 50% apmērā jaundzimušajiem un bērniem līdz divu gadu vecumam.
Neauglības ārstēšanai paredzētās zāles plānots kompensēt no šā gada 1.novembra, tam līdz gada beigām iztērējot 35 tūkstošus latu.
VM izstrādātie grozījumi arī paredz šajā gadā no 2% līdz 3% palielināt individuālajai kompensācijai piešķirto līdzekļu attiecību, bet turpmāk strādāt pie individuālās kompensācijas sistēmas darbības optimizācijas.