LU Bioloģijas fakultāte „atkaujas” no čakrām un aurām
Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes studentiem iespējams apgūt bioenerģētikas kursu – iepazīt gaišredzību, telepātiju, intuīciju, domu un vārda spēku – šāds piedāvājums atrodams augstskolas interneta lapā.
Bioenerģētikas kurss apstiprināts 2010. gada novembrī un kā atbildīgā struktūrvienība noteikta Bioloģijas fakultāte. Kursu izstrādājusi izglītības zinātņu mağistre Ilze Buša. Mērķis ir dot iespēju studentiem veidot izpratni par biolauku, par auru, par apkārtējās vides enerģiju iedarbību uz dzīvo organismu, studenti var izzināt cilvēka spējas – gaišredzību, gaišdzirdību, telepātiju, intuīciju, domu un vārda spēku, apziņas un iztēles spēku, iepazīt negatīvās enerģijas neitralizēšanu un iepazīt pozitīvās enerģijas uzņemšanas iespējas.
Apgūstot kursu, studentiem nostiprinās zināšanas par cilvēka un apkārtējās vides redzamās un neredzamās enerģijas izpausmes veidiem, sola idejas autori. Studenti ne tikai iegūs divus kredītpunktus, bet arī nostiprinās priekšstatu par enerģijas nezūdamības likumu, spēs konstatēt enerģijas darbības lauku, izvairīties no negatīvas enerģijas ietekmi uz organismu un apkārtējo vidi.
Lekcijas kursa plānā ir visai daudzveidīgas, gan par biolauku un auru, gan čakrām, āderēm, domu un vārda spēku, gaišredzību, iztēles spēku. Mācību pamatliteratūrā iekļauta, piemēram, pazīstamā akadēmiķa Andra Buiķa grāmata „Vai mēs esam tie, kas mēs patiesībā esam”. Ir arī ieteicamā papildliteratūra – Vronska „Astroloģija – māņticība vai zinātne”, Muldašova „Dievu pilsētas meklējumos”, Vebstera „Kā lasīt auru” un laikam jau katra topošā biologa izglītībai vērtīgie žurnāli „Mistērija” un „Zintnieks”.
Vai tiešām visas šīs viedās gudrības apgūst valsts augstskolā? „Tas nav Bioloģijas fakultātes kurss, un to nepasniedz mūsu pasniedzēji, to nepasniedz vispār,” skaidrību vieš fakultātes dekāns Nils Rostoks. Gluži gan bez Latvijas Universitātes prātiem te iztikts nav, bioenerģētikas kursu izveidojusi Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, savukārt biologi no tā konsekventi norobežojušies.
Dekāns Rostoks atzīst, ka šis kurss joprojām figurē augstskolas interneta lapā un jau atkal ir lūdzis Latvijas Universitātes Akadēmisko departamentu šo informāciju izņemt no aprites. „Tam nav pilnīgi nekāda sakara ar bioloģiju,” piebilst dekāns.