Dzīvnieku biedrība nepamatoti apvainojot Liepājas skolotāju suņa spīdzināšanā
Novārdzinātās vilku šķirnes kucītes Ronda saimniekus dzīvnieku biedrība „Ķepu – ķepā” esot nepamatoti apvainojuši dzīvnieka spīdzināšanā un badināšanā. Cilvēki, kas pazīst Rondas saimniekus, apgalvo, ka tieši pretēji - viņi esot rūpējušies par suni.
Kasjauns.lv 22. oktobrī publicēja dzīvnieku aizsardzības biedrības „Ķepu – ķepā” stāstu par vilku šķirnes kucīti Rondu. Dzīvnieku aizstāvji lūdza ziedojumus Rondas atveseļošanai, jo viņu it kā mēnešiem ilgi esot spīdzinājuši un vārdzinājuši tās saimnieki - kādas skolotājas ģimene Liepājas pusē.
„Šoreiz pat ir skaidri zināmi suņa saimnieki un līdz ko tiks sakopota dokumentu pakete, tā tiks ierosināta krimināllieta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Vilcenīte Ronda savus pirmos četrus dzīves gadus ir dzīvojusi kādas skolotājas ģimenē. Suņa ārējais izskats un psihes stāvoklis norāda uz ilgstošu dzīvnieka turēšanu tam nepiemērotos apstākļos. Kucītei, kuras normālajam svaram vajadzētu būt ap 45 kilogramiem, sver tikai 29 kilogramus. Rondas veselības stāvoklis ir smags: smaga vispārēja ķermeņa alerģija, visu ķermeni klāj izsitumi, nobrāzumi un rētas; vairākās vietās Rondai ir smagi izgulējumi. Paceļot roku, lai suni noglāstītu, viņa pieplok pie zemes, baidoties sitiena. Ronda ir nobadināta, gatava apēst jebko, ko viņai dod. Šobrīd Rondas acīs vairs nav lasāma uzticība cilvēkiem, viņa vairs netic labajam,” Kasjauns.lv stāstīja „Ķepu – ķepā” pārstāve Ildze Leimante.
Tagad Kasjauns.lv saņēmis vēstuli no liepājnieces Dainas, kura pazīst Rondas saimnieci. Daina apgalvo, ka biedrība „Ķepu – ķepā” bez skaidrības par notikumiem apmelo cilvēku par suņa sišanu un spīdzināšanu:
„Manuprāt „Ķepu – ķepā” un persona, kas izplatījusi informāciju par Rondu, ir rīkojusies subjektīvi un pilnīgi neprofesionāli. Ir sagandēta, nepamatoti nomelnota cilvēka reputācija, sakūdīti cilvēku simti pret šo personu, kaut arī nav reāli pierādīts, ka šis cilvēks būtu vainīgs – viss balstīts uz šīs organizācijas pieņēmumiem, kas uzstādīti par faktiem.
Saprotu, ka ir daudz dažādu gadījumu par vardarbību pret dzīvniekiem, arī šajā rakstā ir aicināti cilvēki „uz saprašanu un līdzdalību”, bet šajā gadījumā manī ir ļoti lielas dusmas par šādu subjektivitāti, jo suņa saimnieku pazīstu. Saimnieks nav suni sitis un spīdzinājis, un bez faktiem apgalvot pretējo ir vienkārši cilvēka apmelošana bez pierādījumiem.
Kā saprotu, suns izskatījās ļoti slikti brīdī, kad tika savākts, bet tam bija iemesli, kurus, ja šīs organizācijas pārstāvji būtu centušies noskaidrot, varētu palīdzēt risināt, nevis sacerēt rakstus, kas balstīti uz pieņēmumiem un spriedumiem. Suns nesen bija pārcietis smagu operāciju, kuras rezultātā nometa daudz svara, pēdējo pāris nedēļu laikā suns bija apslimis, saimnieks suni ārstēja mājās, kas nelīdzēja, un bija jau ieplānota vizīte pie Dr. Tīda, ko saimnieks apmeklēja diezgan regulāri. Minētie nobrāzumi un uzbrukuma pēdas bija pēc „saskaršanās” ar diviem citiem daudz stiprākiem suņiem pāris dienas pirms šī biedrība („Ķepu – ķepā”) savāca suni no mājām.
Visu savu dzīvi Ronda ir bijusi ļoti laimīgs suns, par viņu rūpējās. „Ķepu – ķepā” rakstā minētais, ka „visi viņas dzīves četri gadi ir pavadīti tādā stāvoklī” ir pilnīgas muļķības! Patiesībā sunei ir seši gadi.
Kas tā par organizācija, kas uzdrošinās publicēt šādus rakstus bez faktiem par notikumiem un suņa veselības vēstures, izmeklēšanas un vispārīgas nojausmas, kas patiesībā ir noticis? Kas tā par organizāciju, kas uz cilvēka nomelnošanas un apmelošanas rēķina pievērš uzmanību, veido sev reklāmu, lai vāktu ziedojumus”!?”