Rēzeknes mērs grib nacionalizēt privātīpašumus, lai tos atdotu ķīniešiem
Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs ļoti cer uz ķīniešu biznesa ienākšanu pilsētā un pat vēlas panākt izmaiņas likumdošanā, kas viņiem par labu ļautu nacionalizēt Rēzeknē novārtā atstātās kādreizējās rūpnīcas un privātzemi.
Novadu ziņas

Rēzeknes mērs grib nacionalizēt privātīpašumus, lai tos atdotu ķīniešiem

Jauns.lv

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs vēlas panākt izmaiņas likumdošanā, kas ļautu nacionalizēt nolaistus privātīpašumus, lai tos varētu piedāvāt investoriem, tostarp arī ķīniešiem.

Rēzeknes mērs grib nacionalizēt privātīpašumus, la...

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs („Saskaņas centrs”) intervijā laikrakstam „Diena” teicis, ka par biznesu pilsētā interesējoties pat Ķīnas uzņēmēji, bet pilsētai neesot pievilcīgas teritorijas, ko piedāvāt investoriem. Patlaban lielas pilsētas platības atrodas privātīpašnieku rokās, uz kurām joprojām slejas pussagruvušas rūpnīcas, kurās ķīnieši varētu attīstīt savu biznesu. Tādēļ šīs nolaistās teritorijas esot jānacionalizē un jāpiedāvā investoriem.

Bartaševičs gribētu panākt likumu izmaiņas, kas „līdzinātos nacionalizācijai, bet attiektos tikai uz teritorijām, kas tiešām degradējušās”.

Tikai jaunu investoru ienākšanu pilsētā varētu mazināt milzīgo bezdarbnieku skaitu un izkļūt no nabadzības. Pašlaik Rēzeknē ir vairāk nekā 3000 bezdarbnieku kopumā dažādos pabalstos katru gadu pilsēta maksā aptuveni 1,2 miljonus latu, kas ir gan valsts, gan pašvaldības līdzekļi. Vienīgā izeja no situācijas esot investoru piesaiste un jaunu darba vietu radīšana.

Rēzeknes lielākie uzņēmēji būtisku darbavietu skaita pieaugumu nesolot, tāpēc Bartaševičs cerot uz ķīniešiem. Savukārt ņemot vērā, ka no nākamā gada valsts savu dalību pabalstos samazina, Rēzekni sagaida sarežģīti lēmumi. Pilsētas mērs norāda, ka nāksies ieviest stingrākus kritērijus pabalstu saņemšanai, jo to nederot, pilsētas budžets maksājumu slogu „nepavilks”.

Jāteic, ka Rēzeknes mērs ik palaikam nāk klajā ar visai neordināriem ierosinājumiem, kā pilsētā varētu uzlabot ekonomisko situāciju. Piemēram, 2010. gada pavasarī viņš paziņoja, ka Rēzekne ir atvērta jebkādām investīcijām: „Piemēram, mēs pat esam ar mieru runāt ar „Rosatom” (Krievijas atomenerģētikas aģentūra) par atomelektrostacijas būvniecību Rēzeknes tuvumā.”

Savukārt 2010. gada septembrī, kad ideja par kodolspēkstaciju jau bija atmesta, Bartaševics paziņoja, ka jutīsies priecīgs par Krievijas ekspansiju. Viņš Lietuvas portālam delfi.lt teica: „Mēs esam priecīgi par šo ekspansiju. Galvenais, lai būtu rezultāts. Jūtam, ka Krievijas uzņēmēji izrāda pastiprinātu interesi, un mēs gribam, lai tā sniegtu arī kādus rezultātus. Mēs apzināmies, ka ieguldījumu primārais mērķis ir dot iespēju Krievijas biznesmeņiem nopelnīt. Šajā virzienā arī strādājam. Ja šādu signālu ir izteikusi Krievijas augstākā vadība, mēs par to tikai priecājamies.”

Tagad, kad krievu ekspansija Rēzeknē nav piedzīvota, Bartaševičs, pēc visa spriežot, cer uz ķīniešiem un vēlas nacionalizēt privātīpašumus, lai ķīniešiem Latgalē būtu kur attīstīt savu biznesu.

Elmārs Barkāns/Foto: Edijs Pālens