Sabiedrība

No 1.janvāra līdz 40% pieaugs sociālo aprūpes centru darbinieku algas

Jauns.lv

No nākamā gada 1.janvāra valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem mēnešalga pieaugs par 19% līdz 40%, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā.

No 1.janvāra līdz 40% pieaugs sociālo aprūpes cent...

Algas palielinājums paredzēts vairāk nekā 1800 valsts sociālās aprūpes centros strādājošajiem - aprūpētājiem, sociālajiem aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, medicīnas māsām un interešu pulciņu audzinātājiem. Atalgojuma pieaugums 19% līdz 40% robežās būs atkarībā no darbinieku mēnešalgas grupas un kvalifikācijas pakāpes.

Šiem darbiniekiem no 1.janvāra dubultosies arī piemaksas - tās noteiks ne mazāk kā 10% no mēnešalgas. Patlaban piemaksas ir noteiktas 5% apmērā.

Tas nozīmē, ka aprūpētājiem atalgojums pirms nodokļu nomaksas palielināsies no pašreizējiem 227 līdz 285 latiem, medicīnas māsu palīgiem no 244 līdz 335 latiem, medicīnas māsām no 275 līdz 407 Ls, interešu pulciņu audzinātājiem no 244 līdz 374 Ls, sociālajiem aprūpētājiem no 244 līdz 274 Ls, sociālajiem darbiniekiem no 332 līdz 442 Ls, bet ārstiem no 420 līdz 634 latiem.

Ministrija skaidro: lai palielinātu atalgojumu un piemaksas tiem valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem, kuru darbs ir cieši saistīts ar klientu ikdienas aprūpi un rehabilitāciju, 2013.gada budžetā papildus piešķirti 3,37 miljoni latu.

Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme norāda, ka aprūpes centros strādājošie par savu darbu, strādājot fiziski un garīgi ļoti smagos darba apstākļos, saņem nepiedodami maz. "Vienmēr esmu uzskatījusi, ka valsts sociālās aprūpes iestādēs strādājošie ir pelnījuši normālu darba algu, nestrādājot "izdegšanas" režīmā," saka Jaunzeme.

Valsts nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem vecumā līdz diviem gadiem, bērniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem līdz 4 gadu vecumam, bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem no 4 līdz 18 gadu vecumam, pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem (1. un 2.grupas invalīdi) un neredzīgām personām (1. un 2.grupas invalīdi). Šos pakalpojumus nodrošina pieci valsts sociālās aprūpes centri ar 30 filiālēm un 4659 vietām.

LETA