Rīgas Zooloģiskajā dārzā ziemas vidū pavasaris
Kaķu lemuri.
Runā Rīga

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ziemas vidū pavasaris

Jauns.lv

Neba nu pasaules gals vai pēkšņais Rietumeiropas ciklons būs pie vainas, ka Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau sācies pavasaris. Tas nozīmē, ka… Pareizi! Pasaulē nāk dažādi mazuļi.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ziemas vidū pavasaris...

Kā Kasjauns.lv informēja Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienestā, pirmie par jauno paaudzi parūpējušies primāti. Jau vēstījām, ka Tropu mājas nakts dzīvnieku ekspozīcijā mazulis ir Senegālas galago, kuru daudzi pazīst arī kā bušbēbiju. Nu, kopš maģiskā 13.12.2012 kaķu lemuru saimē galvenajai mātei Seimurei ir veselas trīs astes. Viena liela (pašas aste) un divas mazas astītes.

Mazie lemurēni pagaidām kā vienīgo pārvietošanās līdzekli izmanto mammu un visu laiku pavada cieši ieķērušies tās kuplajā kažokā. Kaķu lemuriem parasti metienā ir viens mazulis, bet divi – diezgan liels retums. Savukārt Seimurei šie ir jau otrie dvīņi (iepriekšējie bija 2011. gadā). Vislabāk lemuru saime un abi mazulīši vislabāk aplūkojami dienas pirmajā pusē, kad tie gatavojas ikdienas publiskajai maltītei plkst.13.00.

Klinšu ibiss.
Klinšu ibiss.

Bet, kamēr vēl ziema piesaka savas tiesības, tikmēr Zooloģiskais dārzs ir greznojies Ziemassvētku noskaņās un ikvienam apmeklētājam līdz 27. janvārim par īpašu cenu ir iespēja izbaudīt Ziemas naktis Zoodārzā. Pie tam šoreiz to varēs darīt arī 1. janvārī. Zoodārza kases strādās no plkst. 12.00-19.00, bet klejot pa naksnīgajām zoodārza takām varēs līdz plkst. 21.00.

Svītrainā pūce.
Svītrainā pūce.

Pirms jaunā gada papildinājusies Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcija. Pāri izveidoti Filipīnu mākoņžurkām un moko. Savukārt Flamingu mājā aplūkojama jauna ibisu suga – klinšu jeb kailpieres ibiss, kurš pasaulē ir kritiski apdraudēts. Patlaban uz Rīgu ir atceļojušas piecas mātītes, bet pavisam drīz tām pievienosies tēviņu bariņš. Veidojot vairošanas grupu mūsu zooloģiskais dārzs piedalīsies šīs apdraudētās sugas vairošanas Eiropas programmā (EEP).

Latvijas pūču ekspozīcijā tagad mīt mūsu zemē reti sastopamā svītrainā pūce. Dabā tā dzīvo tālāk uz ziemeļiem – Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, kā arī Krievijas ziemeļu daļā līdz Kamčatkai un Sahalīnai. Latvijā ieceļo reti (kopš 1990. gada konstatēta tikai 20 reizes) un reizēm ziemo.

Karlīna Timofejeva/Publicitātes foto

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību