Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Reitingi ir jāvērtē, bet galvenais ir tas, ka jāstrādā katru dienu, un katram deputātam, kurš ir ievēlēts parlamentā, ir jāapzinās, ka no katras viņa rīcības, darba un publiski izteiktā vārda veidojas sabiedrības viedoklis par Saeimu," akcentēja Āboltiņa.

Āboltiņa noskumusi, ka tauta īsti neuzticas Saeimai un deputātiem 87

Politika
2013. gada 11. janvārī 06:30 2013. gada 11. janvārī 06:30
Uzlabot sabiedrības uzticību parlamentam var ar pieņemtajiem lēmumiem un likumprojektiem, taču arī katram deputātam ir jāapzinās, ka no katras viņa rīcības, darba un publiski izteiktā vārda veidojas sabiedrības viedoklis par Saeimu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Kā ziņots, tikai 18% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem Saeimas deputātu līdzšinējo darbu vērtē pozitīvi, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT veiktais pētījums. Divas trešdaļas - 67% - Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Saeimas deputātu līdzšinējo darbu vērtē negatīvi.

"Es tiešām esmu ļoti apbēdināta, ka parlamentam ir tik zema uzticība," teica Āboltiņa, vienlaikus norādot, ka pozitīvais Saeimas darba vērtējums kopš iepriekšējas aptaujas datiem patlaban esot nedaudz pieaudzis.

Lai valsts attīstītos, cilvēkiem tai ir jātic, tostarp jātic arī pašu ievēlētajam parlamentam un valdībai, kurai parlaments paudis uzticību, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. Pēc viņas domām, tas ir ļoti svarīgs faktors, it sevišķi Latvijā, kur tik daudz cilvēku ir aizbraukuši no valsts gan ekonomisko iemeslu dēļ, gan tāpēc, ka viņi neuzticas varai.

"Reitingi ir jāvērtē, bet galvenais ir tas, ka jāstrādā katru dienu, un katram deputātam, kurš ir ievēlēts parlamentā, ir jāapzinās, ka no katras viņa rīcības, darba un publiski izteiktā vārda veidojas sabiedrības viedoklis par Saeimu," akcentēja Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka sabiedrības viedokli par Saeimu var uzlabot pieņemtie lēmumi un likumprojekti, piemēram, patlaban ir daudz izdarīts un pieņemti likumi, kuri iepriekš ilgu laiku netika pieņemti. Tāpat būtiska esot arī Saeimas pārstāvju savstarpējo attiecību kultūra. Ļoti labi, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir kā instruments, kas šos jautājumus izskata, bet līdz tam tomēr nevajadzētu nonākt, ievērojot savstarpējo cieņu, norādīja politiķe.

LETA, Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktieru pāris Ieva Florence un Oskars Vīksne gatavojas kāzām: "Tās būs savdabīgas" 2
Policija aicina neiekrist viltvāržu lamatās: internetā izplatās divi jauni krāpšanas veidi 45
Jēkabsone-Žogota: "Esmu pret šādiem vienas dienas latviešiem!" Basketbola aprindas šūmējas par ideju naturalizēt Pediju 31
Skatīt visus komentārus

Децл успел оставить завещание перед смертью

Встреча герцогини Меган с подругами в Нью-Йорке обошлась британской короне в полмиллиона долларов