Rīko ārvalstnieku integrācijas pasākumus
Sabiedrisko attiecību konsultante Rasa Saliņa informēja, ka biedrība "Patvērums "Drošā māja"" sākusi īstenot jaunu atbalsta projektu, lai attīstītu un pilnveidotu trešo valstu valstspiederīgajiem pieejamās atbalsta, adaptācijas un integrācijas iespējas.
Tuvākais pasākums notiks 16.janvārī plkst.12 "Tupperware" birojā Rīgā, Brīvības ielā 204. Tas būs atbalsta pasākums īpašām trešo valstu valstspiederīgo grupām - sievietēm un bērniem. Savukārt 21.janvārī plkst.17 būs latviešu valodas kursu pirmā nodarbība, kas notiks Rīgā, Lāčplēša ielā 41.
Kā informēja Rasiņa, trešo valstu valstspiederīgie var apmeklēt latviešu valodas kursus. Mācības tiks organizētas trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Olainē un Liepājā. Plānotais kursu ilgums ir seši mēneši. Valodas apgūšana notiks arī "Moodle" vidē, kas ir speciāli organizēts mācību kurss e-studiju formā, kurā izmantoti dažāda veida elektroniskie mācību līdzekļi, komunikācijas un pašpārbaudes iespējas.
Tāpat būs iespēja saņemt sociālo darbinieku un juristu konsultācijas un praktisku atbalstu dažādu sadzīves jautājumu risināšanā, tostarp tiks veicināta sadarbība starp veselības aprūpes, pirmsskolas un obligātās izglītības iestādēm un klientiem, sniegta palīdzība tiesvedībās, nodarbinātības un migrācijas jautājumos, biznesa sākšanas jautājumos, izglītības dokumentu legalizācijā un atzīšanā un citos jautājumos.
Plānoti arī atbalsta pasākumi trešo valstu sievietēm un bērniem. Aktivitāšu gaitā plānoti tematiskie, praktiskie nodarbību cikli bērniem kopā ar vecākiem, kuru laikā katru nedēļu tiks organizētas tematiskas praktiskās ēdienu gatavošanas nodarbības. Programmas mērķis ir veidot atbalsta resursu māmiņām ar maziem bērniem un, izmantojot interaktīvu pasniegšanas veidu, veicināt aktīvu bērna un mātes sadarbību un neformālu latviešu valodas apguvi.
Savukārt, līdzdarbojoties pašpalīdzības grupā "Viena otrai", trešo valstu valstspiederīgo sievietēm tiks piedāvāta iespēja tikties gan ar citām trešo valstu valstspiederīgajām, kas piedalās projektā, gan arī ar latviešu sievietēm, tādējādi veicinot imigrantu sieviešu socializāciju un vēlmi aktīvi līdzdarboties.