Pie ārstiem rindā jāgaida mēnešiem, pat ilgāk par gadu. VIDEO
Lai tiktu uz konsultāciju pie kardiologa vai reimatologa rindā jāgaida ap četriem mēnešiem, atsevišķi sirds izmeklējumi var notikt tikai pēc piecu mēnešu gaidīšanas rindā. Pie ausu, kakla un deguna ārsta jāgaida rindā pat vairāk nekā gadu. Valsts finansējuma medicīnai samazināšana radījusi bezgalgaras rindas.
Politiķi pastāvīgi runā par situācijas uzlabošanos dažādās jomās, bet prakse pierāda pretējo. Arī veselības aprūpē atkal palielinājušās rindas uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem, vēsta LTV raidījums „Panorāma”. Lielākajā Latvijas ārstniecības iestādē – Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, salīdzinot ar pērnā gada nogali, pie atsevišķiem speciālistiem gaidīšanas laiks palielinājies vairāk nekā par mēnesi.
Stradiņa slimnīcā šobrīd visilgāk - trīs četrus, mēnešus jāgaida, lai tiktu uz konsultāciju pie kardiologa un reimatologa. Arī atsevišķi sirds izmeklējumi jau tā ilgo trīs mēnešu vietā nu jāgaida četri un pieci mēneši. Visgarākās rindas ir dienas stacionārā - pie lora (ausu, kakla un deguna ārsta) jāgaida pat vairāk nekā gadu.
Slimnīcā „Panorāmai” skaidroja - tas tādēļ, ka finansējums ambulatorajai aprūpei ir par diviem miljoniem latu mazāks nekā pērn.
„Ko tas nozīmē, tas nozīmē to, ka palielinās rindas; ko nozīmē, ka palielinās rindas, tas nozīmē arī tālāku ietekmi nākotnē, jo šie cilvēki kļūs par neatliekamiem pacientiem; līdz ko viņi kļūst par neatliekamiem pacientiem, tas nozīmē, ka ārstēšana izmaksā vēl vairāk,” skaidro Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere.
Reimatoloģe Inita Buliņa skaidro, ka cilvēki, kuriem saslimšana ir hroniska, jau laikus zina, ka ik pēc vairākiem mēnešiem ir jāatrādās ārstam. Viņiem ir arī pieredze, kā rīkoties noteiktās situācijās. Savukārt cilvēkiem, kuriem veselības problēmas parādījušās nesen, pēc iespējas ātri palīdzot, saslimšanu var izārstēt pilnībā. Tāpēc gaidīt nedrīkstētu.
Sīkāk par samilzušo rindu problēmu Latvijas ārstniecības iestādēs skatieties „Panorāmas” videosižetā.