Izveidoti tūrisma maršruti pa seno kuršu pēdām un Kursas zaļajiem dievnamiem. VIDEO
Kurzemē tapuši savā ziņā unikāli tūrisma maršruti, kas aptver mūsu senču senās svētvietas. Dodoties šajos maršrutos var ne tikai iepazīt senās Kursas dabas skaistumu, bet arī mēģināt izprast mūsu sentēvu priekšstatus par dabas spēkiem un pagāniskajiem rituāliem.
Kopš 2011. gada vasaras Kurzemes plānošanas reģiona administrācija ievieš projektu „Senās kulta vietas ‒ Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte”. Kulta vietas šī projekta kontekstā ir neparasts pētījuma objekts, jo saistīts ar mūsu senču tradīcijām, izpratni par augstākiem spēkiem un paaudzēs krātām zināšanām par cilvēka un dabas mijiedarbību, Kasjauns.lv informēja projekta vadītāja Zanda Zeidaka.
Apzinoties, ka senās svētvietas ir svarīgs kultūrvēsturiskais mantojums, projekta komandai ir vēlme atgādināt sabiedrībai par senču seno svētvietu atrašanās vietām un to nozīmi. Pēc vairāk kā gadu ilgas informācijas vākšanas, pētīšanas un apkopošanas 2013. gadā ir radīts jauns unikāls tūrisma produkts - maršruti pa senajām dabas svētvietām Latvijas reģionos, kā arī Zviedrijas un Igaunijas novados.
Visiem, kuriem interesē vēstures izzināšana, dabas un kultūras tūrisms, ir pieejama mājas lapa www.ancientsites.eu, kurā var atrast detalizētu informāciju par gandrīz 600 senajām dabas svētvietām, tai skaitā 100 svētvietām Kurzemē.
Sadarbībā ar vietējiem tūrisma informācijas centriem ir izveidots tūrisma ceļvedis, kas ļauj ielūkoties mūsu senču vēsturē, dodoties aizraujošos tūrisma maršrutos „Pa kuršu pēdām” un „Kursas zaļie dievnami”. Ceļojot pa šiem maršrutiem būs iespējams iepazīt kā Kurzemes skaisto dabu, tā arī mēģināt izprast mūsu senču priekšstatus par dabas spēku, cilvēku un dievu savstarpējām attiecībām.
Kasjauns.lv/Foto: Sandris Kuzmickis/
www.poga.lv