Izdevies izņemt lādiņa šķembu, kas apdraudēja Dobelē cietušā bērna dzīvību
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi ceturtdien veiksmīgi un bez komplikācijām no Dobelē cietušā bērna galvas izņēmuši kara laika lādiņa šķembu, kas apdraudēja viņa dzīvību.
4.maijā Dobeles novadā, eksplodējot Otrā pasaules kara laika lādiņam, gājis bojā 1960.gadā dzimis vīrietis, bet viņa dēls ‒ 2009.gadā dzimis puika ‒ar smagām traumām nonācis slimnīcā.
"Veiksmīgi sadarbojoties neiroķirurgiem, ausu, kakla un deguna ķirurgiem, anesteziologiem un operācijas bloka personālam, ir izdevies veiksmīgi un bez komplikācijām izņemt lādiņa šķembu, kas atradās ļoti tuvu galvas smadzeņu maģistrālajiem asinsvadiem un apdraudēja bērna dzīvību," aģentūrai BNS uzsvēra BKUS Intensīvās terapijas nodaļas vadītāja Arta Bārzdiņa.
Mediķi cer uz tikpat veiksmīgu pēcoperācijas periodu. Pirms apmēram pusstundas bērns atvests no operāciju zāles. Pēc mediķu stāstītā, bērnu apmeklē viņa māte, kura, kā izskanējis medijos, audzina astoņus bērnus.
Traģēdija notika 4.maija pēcpusdienā Annenieku pagastā. Policija pieļauj, ka lādiņu atradis tēvs un vēlējies to izjaukt, taču tas uzsprādzis. Vīrietis gāja bojā notikuma vietā. Dēls atradies netālu. Zēns ar sejas apdegumiem, brūcēm sejā, rokā un kājā nogādāts slimnīcā Rīgā.
Sprādziens noticis pagalmā pie šķūņa. Speciālisti apsekoja notikuma vietu, bet nekādus citus sprādzienbīstamus priekšmetus neatrada, norādīja Sietniece.
Pāris dienu pēc notikušās nelaimes BKUS pārstāve Romēna Namniece sacīja, ka bērna veselības stāvoklis ir ļoti smags un viņš atrodas intensīvās terapijas nodaļā.
"Bērna dzīvībai bīstamību rada lādiņa šķembas, kas izkaisītas dažādās ķermeņa daļās un orgānos," teica Namniece.
Tieši pavasarī un vasarā zemes augšējos slāņos nonāk daudz karu laikā nesprāgušas munīcijas. Galvenokārt tas ir saistīts ar sniega nokušanu, lauku un būvniecības darbiem, kā arī atpūtnieku aktivitātēm.
Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.
Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kur tie atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo Valsts policijai. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kuri atrastos priekšmetus neitralizēs.