Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Neskaidrības finansējumā un Kaimiņa melošana esot iemesli, kāpēc Poikānam (attēlā) ar partijas līderi vairs nav pa ceļam. Tāpat Poikāna rīcībā esot audioieraksts, kurā Kaimiņš iedzīvotājus nosaucis par "dzīvniekiem".

Poikāns atklāj, kāpēc pamet Kaimiņa partiju un uz biroju pat izsauc policiju 88

Politika
2016. gada 26. oktobrī 15:59 2016. gada 26. oktobrī 15:59
(Ziņa papildināta 17:79) Ilmārs Poikāns un vairāki citi partijas "KPV LV" biedri šodien paziņoja par aiziešanu no politiskā spēka un aiziešanu no partijas valdes.

Kā iemeslus Poikāns minēja partijas līdera Artusa Kaimiņa melošanu, kā arī situāciju ar neskaidro finansējumu. Poikāns norādīja, ka politisko spēku pamet, jo ir guvis pietiekami daudz pierādījumu, ka "man nav pa ceļam" ar Kaimiņu.

Partijas valdi pametīs Poikāns, Marita Eisaka, Uldis Neilands un Armands Kincs. Kā ziņots, vien pāris mēnešus pēc partijas "KPV LV" izveides sašķēlusies tās vadība un četri no deviņiem tās valdes locekļiem nolēmuši partiju pamest, jo esot vīlušies partijas ideālos un tās līderī, vakar ziņoja Latvijas Televīzija.

Konflikts partijas vadībā esot briedis jau kādu laiku, un pirms nedēļas partijas valdes sēdē esot bijis plānots lemt par paša Kaimiņa izslēgšanu no partijas viņa vadības stila dēļ. Savukārt Kaimiņš apgalvoja, ka neesot zinājis par šādu biedru ieceri, taču viņš esot gatavs šādam pavērsienam, jo notikumi esot vērtējami kā politisko nelabvēļu īstenota klasiska partijas graušana no iekšpuses. Pēc Kaimiņa vārdiem, notiekošais esot normāla partijas attīstība, turklāt valdē aizvien paliek pieci cilvēki, tātad ir kvorums un valde ir lemtspējīga.

Tamuža aspekts

No partijas aizgājušie arī netieši norādīja, ka iebilda pret "nesankcionētām sarunām" ar Viesturu Tamužu, kurš savulaik līdzdarbojās Sudrabas partijas tapšanā, taču ar troksni to pameta, un Poikāns izteica pieļāvumu, ka viņa "vārds vēl uzpeldēs". Poikāns izteicās, ka Tamuža vārds piesaukts brīdī, kad uzsvērts, ka politiskajam spēkam "vajag kāpostu", un tas esot piemērs partijas vārda izmantošanai savtīgiem mērķiem.

Kontekstā ar Tamužu partijas iekšienē esot jautāts, vai attiecīgā persona saņemtu naudu, ja nebūtu saistīts ar "KPV LV". Tā kā atbilde bijusi "visticamāk, nē", tad šī situācija liek aizdomāties, norādīja Poikāns.

Biedri atstāti bez e-pasta

Interesanti, ka pēc Ilmāra Poikāna un viņa atbalstītāju izsaukuma policija likusi apmēram 20 politiskā spēka biedriem atstāt telpas, ko partija "KPV LV" izmantojusi biroja vajadzībām. Kaimiņš gan atzīst, ka attiecīgo telpu īrnieks ir pats Poikāns, taču norāda, ka partijas dokumentos šī adrese reģistrēta kā politiskā spēka birojs. Viņš arī apgalvo, ka Poikāns ar atbalstītājiem neatdot pārējiem partijas pārstāvjiem paroles, lai piekļūtu oficiālajām e-pastu adresēm, un pauž neizpratni par to.

Kaimiņš 80% iedzīvotājus esot nosaucis par "dzīvniekiem"

Artuss Kaimiņš faktiski nav vadījis partiju un politiskais spēks pašlaik nav sagatavojies pašvaldību vēlēšanām, pauž no partijas aizgājušie biedri.

No partijas aizgājusī Marita Eisaka norādīja, ka bijušas situācijas, kad valdei bija jāaicina Kaimiņš piedalīties politiskā spēka valdes sēdēs. Tā neesot normāla situācija, ka partijas līderis ir jāmudina vadīt politisko spēku, un tas parādījis, ka Kaimiņam neesot vīzijas to darīt, pauda Eisaka. Lai risinātu konstatētās problēmas, esot mēģināts sasaukt partijas biedru ārkārtas kopsapulci, bet šis mēģinājums tika nobloķēts, pauda no partijas aizgājušais Ilmārs Poikāns. Viņš norādīja, ka iestājās partijā ar konkrētiem nosacījumiem, kurus Kaimiņš esot lauzis. Eisaka pauda, ka Kaimiņš bija apņēmies politiskajā spēkā strādāt kā komandā, bet nav pildījis nosacījumus.

No partijas aizgājušajiem arī esot nācies saskarties ar dažādiem Kaimiņa izplatītiem apmelojumiem. Poikāna atbalstītāji arī informēja, ka viņu rīcībā ir audioieraksts, kurā kādā sanāksmē Kaimiņš esot nosaucis 80% iedzīvotāju par dzīvniekiem. Tomēr viņi to pašlaik vēl nepublicēšot, jo vēloties sagaidīt, kad Kaimiņš noliegs šo informāciju.

No Kaimiņa partijas aizgājušie biedri arī atstāstīja dažus sadzīvisku problēmu piemērus. Kad bankā tika vērts vaļā partijas konts, bankas darbiniece sarunu, kurā piedalījās Kaimiņš, esot izturējusi vien četras minūtes, skaidroja no partijas aizgājušais Armands Kincs. Eisaka savukārt pauda, ka Kaimiņš reiz iebildis pret dokumentā daudzskaitlī formulētu vārdu "deputāti", akcentējot, ka no politiskā spēka Saeimā ir viens.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Izcila diēta, kas patiks aknām 18
Ķīnas draudi pieaug ar katru gadu 36
Ģirts Ķesteris prāto, ka cilvēki ir pārāk noslogoti: "Gribētu mazāk strādāt, mazāk tērēt un vairāk dzīvot" 6
Skatīt visus komentārus

Пять минут семейной жизни: молодожены погибли в ДТП, выезжая из здания суда, где регистрировали брак

"Новая волна" через Instagram: звезды делятся закулисными видео из Сочи