Sabiedrība

Tunisijā noslepkavots ietekmīgs opozīcijas pārstāvis

Jauns.lv

Tunisas pievārtē pie savas mājas ceturtdien nošauts ietekmīgais opozīcijas pārstāvis Muhameds Brahmi, vēsta vietējie mediji. Ziņa par politiķa slepkavību likusi cilvēkiem pulcēties ielās gan Tunisā, gan viņa dzimtajā pilsētā.

Tunisijā noslepkavots ietekmīgs opozīcijas pārstāv...

Brahmi bija kreiso partiju koalīcijas - Tautas frontes - dibinātājs un galvenais koordinators un Tunisijas Konstitucionālās sapulces loceklis.

Viens no organizācijas līderiem intervijā Tunisijas radio pavēstīja, ka slepkava no garāmbraucoša motocikla sašāvis automašīnā sēdošo Brahmi viņa sievas un bērnu acu priekšā. Savukārt televīzijas kanāls "Watanya" vēsta, ka upura ķermenī tiešā tēmējumā raidītas 11 lodes.

Šobrīd nav ziņu, kas varētu būt sarīkojis šo uzbrukumu.

Protestējot pret Brahmi slepkavību, pie Iekšlietu ministrijas ēkas Tunisā sapulcējies liels cilvēku pūlis. Demonstranti pulcējas arī viņa dzimtajā pilsētā Sīdī Bū Zeidā, kas tiek uzskatīta par arābu pavasara šūpuli. Kā ziņu aģentūrai "Reuters " stāstījis kāds vietējais iedzīvotājs, cilvēki aizbarikādējuši ceļus un dedzina riepas. Tikmēr netālajā Menzel Bū Zeinā aizdedzināta valdošās islāmiskās partijas "Ennahda" ("Renesanse") mītne.

Cita opozīcijas līdera - Čokri Belaida - slepkavība, kas notika 6.februārī, Tunisijā izraisīja nopietnu politisko krīzi. Kreisi noskaņotais Brahmi nebija tik ietekmīga opozīcijas figūra, bet arī viņš bija pazīstams kā "Ennahda" kritiķis.

"Ennahda" paudusi nožēlu par notikušo, nosaucot Brahmi slepkavību par "nežēlīgu noziegumu, kas pelna nicinājumu", un "traģēdiju visai Tunisijai.

Brahmi nogalināts dienā, kad Tunisija, kādreizējā Francijas kolonija, svin 56.gadskārtu kopš neatkarīgas republikas proklamēšanas.

Slepkavību nosodījis arī Francijas prezidents Fransuā Olands, aicinot tunisiešus "būt vienotiem demokrātisko pārkārtojumu procesā".

Tunisijas Konstitucionālā sapulce piektdien izsludinājusi valstī sēras.

"Ennahda" nāca pie varas Konstitucionālās sapulces vēlēšanās pēc 2011.gada revolūcijas, kurā tika gāzts prezidents Zins el Abidins ben Ali, bet pēdējā laikā valdošajai partijai nākas saskarties ar pieaugošu tautas neapmierinātību, ko rada gan ekonomiskās problēmas, gan radikālo islāmistu kustības aktivizēšanās.

Februārī, kad tika nogalināts Belaids, daudzi Tunisijā apsūdzēja valdošo partiju, ka tā nav darījusi visu, lai apvaldītu islāmistu vardarbību, vai pat uzkūdījusi to, kā uzskata viena daļa kritiķu. Pati partija šīs apsūdzības noliedz.

LETA