Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zintis savu trīsgadīgo dēlu Edgaru pirms gada paņēma no bērnunama, kur viņš nonāca tādēļ, ka māte – Zinta šķirtā sieva nespēja rūpēties par savu dēlēnu. Tagad tēvs ar dēlu dzīvo kādā saimniecībā Zemgales pusē, kur palīdz lauku darbos un gana kazas.

Zintis paša dēlu atrada bērnunamā; tur viņu bija atstājusi šķirtā sieva. VIDEO 66

Sabiedrība
2013. gada 9. septembrī 11:51 2013. gada 9. septembrī 11:51
Zintis Grīviņš savu trīs gadus veco dēlu Edgaru pirms gada atrada bērnunamā, kur viņu bija pametusi māte – Zinta šķirtā sieva. Nu tēvs strādā kādā zemnieku saimniecībā Zemgales pusē un audzina dēlu. Zintis jau no sākuma saprata, ka nebūs viegli – vīrietim nebija ne māju, ne pastāvīgu ienākumu.

Tāpat Zintim negribējās pavilkt strīpu savai bezrūpīgai dzīvei – meitenēm, tusiņiem un ceļojumiem, Tagad viņa dzīve ir kardināli mainījusies, bet viņam ir dēls…

Vēl pirms gada Zinta ikdienu veidoja jautras kompānijas, meitenes un tusiņi līdz pat rītam. Viņš centās izbaudīt visu, ko sniedz dzīve, līdz tā pārmeta negaidītu kūleni - Zintis uzzināja, ka viņa trīsgadīgais bērns dzīvo bērnu namā. Ar viņa māti vīrietis bija šķīries un viņa bija izveidojusi jaunas attiecības, vēsta LTV raidījums „Panorāma”.

Vīrietis neesot jaucies bērna mātes dzīvē, bet valstij bija radušās aizdomas, ka māte nerūpējas par bērnu. Sociālās aprūpes iestādē mazais Edgars dzīvoja divus mēnešus līdz nokļuva pie tēva.

„Es uzaugu ar vecākiem un es negribu pieļaut, ka Edgars ir bez vecākiem. Žēl, ka citiem bērniem nav vecāku, kas viņus varētu paglābt no bērnunama,” „Panorāmai” saka Zintis.

Viņš atklāti atzīst, ka šaubījās pirms svarīgā lēmuma pieņemšanas, negribēja pārvilkt strīpu jautrajām kompānijām, turklāt viņam nebija ne savu māju, ne arī regulāru ienākumu.

„Tā kā mums iet, tā mēs cīnāmies, tā mēs te pa diviem dzīvojam. Neteiksim, ka tas ir viegli, es jau zināju to, ka jau pašā sākumā būs grūti. Apzinājos to, ka vairs nevarēs uzmest giču plecā un braukt uz Amsterdamu vai uz kādu citu valsti, vienkārši ņemt un stopēt,” viņš sacīja.

Audzinot bērnu, Edgars stāsta, ka visu laiku improvizē un tas nemaz neesot viegls darbs. Vaicāts, kādas vērtības grib ieaudzināt dēlam, viņš saka, ka patlaban noteikti pacietību, vēlāk - tad jau redzēs.

Pavisam nesen Edgars sācis iet bērnudārzā un rīta celšanās viņam pagaidām ir lielākais izaicinājums. Patlaban ar tēvu jau vairākus mēnešus viņi dzīvo kādā Zemgales saimniecībā, kurā Zintis palīdz lauku darbos. Arī mazais Edgars palīdzot ganīt kazas.

Gada laikā tēvs ar dēlu kļuvuši nešķirami. Mātes vārds ikdienas sarunās netiek pieminēts. Zintis patlaban ir izvēlējies Edgaram nestāstīt patiesību. Sīkāk par Zinta un Edgara dzīvi skatieties „Panorāmas” videosižetā.

Tēvs savu dēlu atrod bērnunamā: māte netika galā (LTV „Panorāma”)

Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Kāds cēsnieks ar sevišķi atraktīvu sludinājumu par 600 eiro cenšas notirgot savu veco "Volkswagenu" 37
Vietējie Mārupē satriekti par advokāta Bērziņa cinisko slepkavību: "Ļoti, ļoti žēl - viņš bija vēl jauns" 5
FOTO: kā "Prāta vētras" Liepājas koncertu redzēja grupai tuvākais fotogrāfs 12
Skatīt visus komentārus

Малыша отнесли умирать: роженица рассказала, как ее двойня не выжила в больнице в Риге из-за врачей 5

«Я по пьяни разозлилась»: женщина рассказала, как задушила 2-летнюю дочь