Vides inspektori pieķēruši šogad pirmos lašu maluzvejniekus
Valsts vides dienesta (VVD) inspektori, veicot reidus pa lašveidīgo upju nārsta vietām, pieķēruši šogad pirmos maluzvejniekus, kuri lieguma laikā dažādiem nelikumīgiem paņēmieniem mēģinājuši tikt pie saudzējamām zivīm, pavēstīja VVD ģenerāldirektora vietnieks, Zvejas kontroles departamenta direktors Fēlikss Klagišs.
Viņš sacīja, ka Ventspils pusē no Užavas upes VVD inspektori izņēmuši trīs nelikumīgos zvejas tīklus, ar kuriem pēc būtības bijusi nosprostota visa upe.
"Šajā gadījumā visas nārstojošās zivis, kuras nāca iekšā upē, palika arī šajos tīklos," stāstīja Klagišs.
Savukārt citās Latvijas upēs aizturēti vairāki lašu dūrēji, no kuriem liela daļa par analoģiskiem pārkāpumiem bijuši VVD un policijas uzskaitē jau iepriekš.
VVD pārstāvis stāsta, ka, piemēram, Salacgrīvas pusē aizturēti vairāki lašu dūrēji, kuri staigāja gar upi vēl tikai gatavojoties nelikumīgajai nodarbei, savukārt Gaujā aizturēta trīs cilvēku dūrēju grupa, kura par šādiem pārkāpumiem bijusi uzskaitē jau iepriekš.
Salacas upē maluzvejniekiem izņemta ierīce ar akumulatoru, kas nodota Valsts policijas darbiniekiem, lai noskaidrotu, vai tā uzskatāma par likumā aizliegto elektrozvejas aparātu.
Klagišs norādīja, ka šogad maluzvejniekiem par labu ir nospēlējuši laika apstākļi, jo salīdzinoši reto lietavu dēļ upēs ir zems ūdens līmenis, kas migrējošās zivis padara daudz neaizsargātākas.
Tajā pašā laikā VVD pārstāvis norādīja, ka šogad lašveidīgo zivju nārsta uzraudzībai dienestam ir pieejami daudz lielāki resursi, jo ir pieņemti gan jauni darbinieki, gan arī atļauts piesaistīt darbiniekus no citiem reģioniem. Tāpat ir veiksmīga sadarbība ar policiju un Zemessardzi.
Latvijas upēs ik gadu, atkarībā no laika apstākļiem, lašveidīgo zivju nārsts sākas oktobrī un ilgst līdz decembrim. Šajā laikā ir noteikti dažādi makšķerēšanas un zvejas ierobežojumi.