Traģiskā smilšu nogruvuma lietā Līvānos psihologi atļāvuši nopratināt bērnus
Oktobrī Līvānos notikušā smilšu krāvuma nogruvumā bojā gājušā zēna krimināllietā saņemtas psihologu atļaujas nopratināt tobrīd klātesošos nepilngadīgos, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne.
Viņa norādīja, ka līdz šim nebija iespējams aprunāties ar bērniem, kas nelaimes brīdī bijuši klāt, jo tam bijis nepieciešams psihologu atzinums, ka bērni tam ir gatavi.
Patlaban gan neesot precīzi nosakāms, cik ilgu laiku prasīs pārrunas ar bērniem un kāds izrietoši būs tālākais izmeklēšanas process, norādīja Laizāne.
Jau ziņots, ka 5.oktobrī, Līvānos, dzelzceļa uzbērumā spēlējušies septiņi sešus līdz 12 gadus veci bērni, kad pēkšņi smilšu krāvums nobrucis, aprokot trīs bērnus. Divi bērni tikuši atrakti vēl pirms VUGD darbinieku ierašanās, trešo izrakuši glābēji, mediķi konstatēja zēna nāvi.
Sakarā ar notikušo kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XIII nodaļas - noziedzīgiem nodarījumi pret personas veselību.
Vieta, kur noticis traģiskais smilšu nogruvums, pieder vietējam uzņēmējam, SIA "Līvānu bioķīmiskā rūpnīca" īpašniekam Ziedonim Zepam.
Kā aģentūru LETA informēja Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Kraukle, vecais dzelzceļa uzbērums Rīgas ielā 5, kas stiepjas vairāku kilometru garumā, savulaik piederēja Līvānu stikla fabrikai (SIA "Lettglas"). Pēc rūpnīcas bankrota dzelzceļa uzbērums tika izsolīts un to savā īpašumā iegādājās Zeps.
Lai saņemtu būvvaldes atļauju smilts uzbēruma nojaukšanai, īpašniekam vēl bija nepieciešams izstrādāt un saskaņot būvniecības ieceres tehnisko dokumentāciju. Tā kā uzbērums atrodas pilsētas teritorijā, piekļuve tam bija brīvi pieejama jebkuram cilvēkam.
Jau tobrīd pašvaldība apņēmusies segt arī bēru izdevumus un izmaksāt ģimenei vienreizēju materiālo pabalstu 140 latu apmērā. Lai nepieļautu, ka daudzbērnu ģimene, kurā notikusi traģēdija, paliek bez elektrības, tai apmaksāts arī iekrātais parāds par izlietoto elektroenerģiju.
Bez smilšu nogruvumā bojā gājušā zēna ģimenē aug vēl četri bērni.