2017. gada 26. janvāris, 18:02

Mūsu daiļslidošanas deju pārim Jakušinai/Ņevskim Eiropas čempionāts beidzas jau pēc īsās programmas. VIDEO

Latvijas daiļslidošanas deju pāris Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis ceturtdien Čehijā Eiropas čempionātā (EČ) ieņēma 23.vietu īsajā programmā un netika pie iespējas izpildīt izvēles slidojumu.

Latvijas duets par savu sniegumu nopelnīja 49,14 punktus, kas viņiem deva 23.vietu starp 30 deju pāriem. Izvēles programmai kvalificējās 20 labākie dueti, no kuriem Jakušina un Ņevskis atpalika par nieka 0,73 punktiem.

Kā pēdējie izvēles dejai kvalificējās Teilore Trana un Sauļus Ambrulevičs, kuri pārstāv Lietuvu.

Labāko sniegumu īsajā programmā parādīja itāļi Anna Kapellīni un Luka Lanote, kuru sniegumu tiesneši novērtēja ar 76,65 punktiem. Itāļi 2014.gadā jau kļuva par Eiropas čempioniem, bet pēc tam divus gadus pēc kārtas izcīnīja sudraba medaļas.

Tikmēr otrie pēc īsās dejas ar 76,18 punktiem ir krievi Jekaterina Bobrova un Dmitrijs Solovjovs, kuri par Eiropas čempioniem kļuva 2013.gadā, bet pērn bija trešie.

Savukārt trešo vietu ar 75,48 punktiem ieņem iepriekšējo divu gadu Vecā kontinenta čempioni Gabriella Papadaki un Gijoms Sizerons no Francijas, kuri ir arī divkārtēji pasaules čempioni.

Jakušina un Ņevskis pērn Eiropas čempionātā palika 22.vietā, bet 2015.gadā viņi ierindojās vēl četras pozīcijas zemāk. Savukārt iepriekšējo divu gadu pasaules čempionātos viņi bija 29.pozīcijā.

Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis Eiropas čempionātā - video:

LETA jau ziņoja, ka trešdien dāmu sacensībās Angelīna Kučvaļska īsajā programmā divas reizes nokrita, ieņemot 20.vietu 34 dalībnieču konkurencē.

Kučvaļska nokrita jau savā pirmajā lēcienā, neveiksmīgi piezemējoties pēc trīskāršā tulupa, bet vēl reizi viņa garšļaukus bija pēc divu lēcienu kaskādes. Programmas otro daļu Latvijas sportiste veica bez acīmredzamām kļūdām, kas viņai tomēr ļāva tikt starp 24 labākajām dalībniecēm, kuras piektdien veiks izvēles slidojumu.

Tiesneši Kučvaļskas sniegumu novērtēja ar 49,05 punktiem.

Kučvaļska pērn Eiropas čempionātā Bratislavā sensacionāli izcīnīja ceturto vietu, bet 2015.gadā viņa Vecā kontinenta čempionātā bija septītā.

Pērn Kučvaļska ar savu sniegumu nopelnīja Latvijai divas vietas šī gada Eiropas čempionātā, tomēr Diāna Ņikitina, kura arī pirmo reizi varētu startēt šajā līmenī, traumas dēļ uz Ostravu nedevās.

Piektdien sacensības Eiropas čempionātā sāks vīri, kur startēs arī Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien ar paraugdemonstrējumiem, bet pēdējie medaļu ieguvēji tiks noskaidroti sestdien.

LETA/Foto: AFP/LETA