Serbijas basketbolistes Valensijā gāž no troņa EIropas čempiones Spāniju
Serbijas basketbolistes līksmo pēc panākuma.
2021. gada 24. jūnijs, 13:08

Serbijas sieviešu basketbola izlase trešdien Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfināla uzvarēja Spāniju, kas tādējādi nolika čempiones pilnvaras.

Serbija ceturtdaļfinālā ar 71:64 (13:15, 10:12, 20:16, 19:19, 9:2) papildlaikā uzvarēja patreizējo čempioni Spāniju.

Uzvaru ar 19 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm sekmēja Sonja Vasiča, 17 punkti Ivonnei Andersonei, bet vēl 15 punktus un desmit bumbas zem groziem pievienoja Nevena Jovanoviča. Spānijas izlasē 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Kristīnai Ouvinai, taču 12 punkti un astoņas bumbas zem groziem Astu Ndūrai.

Divas sekundes līdz spēles beigām savu otro soda metienu garām aizmeta Ouvina, kurai neizdevās izraut uzvaru. Papildlaika vidū Serbija jau bija ieguvusi četru punktu pārsvaru (66:62), taču spānietes pagalam nesekmīgi uzbruka grozam, vienīgos punktus spējot gūt no soda līnijas.

Tikmēr Strasbūrā tikpat aizraujošā cīņā Beļģija ar 85:83 (21:20, 22:17, 20:21, 22:25) pārspēja Krieviju.

Emma Mēsemana Beļģijas izlasē atzīmējās ar 33 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm, bet Kima Mesdaga pievienoja 19 punktus. Otrā laukuma pusē 30 punkti, septiņas bumbas zem groziem un piecas piespēles Marijai Vadejevai, savukārt 17 punkti un piecas atlēkušās bumbas Ņinai Glonti.

Ceturtdaļfinālā uzvaru svinēja arī Baltkrievija, kas ar 58:46 (15:10, 11:4, 19:17, 13:15) pieveica Zviedriju.

Marija Popova uzvaru kaldināja ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kamēr 16 punkti un desmit bumbas zem groziem Anastasijai Veramejenkai. Zviedrijas izlasē 11 punkti un astoņas bumbas zem groziem Frīdai Eldebrinkai, bet par punktu mazāk iemeta Natālija Fonteina.

Visbeidzot Francija ar 80:67 (18:16, 21:15, 24:16, 17:20) uzvarēja Bosniju un Hercegovinu.

Džonkela Džounsa zaudētāju rindās guva 29 punktus un izcīnīja 24 atlēkušās bumbas, kas ir jauns rekords Eiropas čempionātā. Pa astoņiem punktiem pievienoja Miljana Dzombeta un Matea Taviča, kurai arī piecas piespēles. Francijas izlasē pa 15 punktiem iemeta Sandrīne Grudā un Marine Johanesa, kurai arī piecas rezultatīvas piespēles.

Pusfinālā savā starpā tiksies Baltkrievija - Francija un Serbija - Beļģija.

Pusfināla spēles tiks aizvadītas sestdien, bet medaļu mači dienu vēlāk.

Finālturnīrā piedalās 16 izlases, kas sadalītas pa četrām apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā vietu nodrošinās četru grupu uzvarētājas, bet otro un trešo vietu ieguvējas cīnīsies "play-off" pirmajā kārtā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Valensijā un Strasbūrā norisināsies līdz 27.jūnijam. Latvijas izlase šī gada meistarsacīkstēm nekvalificējās.

Trešo reizi vēsturē meistarsacīkstes norisinās divās valstīs. 2015.gadā finālturnīrs notika Ungārijā un Rumānijā, bet aizpērn čempionātu uzņēma Serbija un Latvija. Pēc diviem gadiem kontinenta spēcīgākās komandas uzņemas Slovēnija un Izraēla.