Mina neveiksme ļauj Peru tikt pie pirmās uzvaras "Copa America"
Kolumbijas futbola izlases spēlētājs Jeri Mina.
2021. gada 21. jūnijs, 13:08

Kolumbijas futbola izlases spēlētājs Jeri Mina svētdien Dienvidamerikas izlašu turnīra "Copa America" spēlē otrajā puslaikā bumbu raidīja savos vārtos, kas Peru valstsvienībai sagādāja pirmo panākumu turnīrā.

Peru B grupas spēlē ar 2:1 (1:0) uzvarēja Kolumbiju.

Serhio Penja Peru izlasi vadībā izvirzīja 17.minūtē, taču kolumbieši izlīdzinājumu panāca vien 53.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Migels Borja.

Kolumbijas izlasei neizšķirtu izdevās noturēt vien 11 minūtes, jo bumbu savos vārtos pēc stūra sitiena izspēles ieraidīja Mina.

Otrā šīs grupas spēlē Venecuēla spēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar Ekvadoru.

Eirtons Presiadu Ekvadoras izlasi vadībā izvirzīja sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām. Edsons Kastiljo jau 51.minūtē panāca neizšķirtu, taču Gonzalo Plata 20 minūtes vēlāk vadībā vēlreiz izvirzīja Ekvadoru. Kompensācijas laika pirmajā minūtē 2:2 nokārtoja Ronalds Ernandess.

B grupas līdere ar sešiem punktiem ir titulētā Brazīlijas izlase, četri punkti trīs mačos ir Kolumbijai, Peru seko ar trim punktiem divās spēlēs, Venecuēla trīs dueļos tikusi pie diviem punktiem, kamēr Ekvadora ar vienu punktu divās spēlēs ieņem piekto vietu.

No dalības turnīrā atteikušās Kataras un Austrālijas izlases, kā rezultātā šogad "Copa America" noris ar desmit valstsvienību līdzdalību, kas sadalītas divās grupās pa piecām katrā. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas četras spēcīgākās izlases.

Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) pārcēla šā gada "Copa America" turnīru uz Brazīliju, jo Argentīnai tas atņemts Covid-19 uzliesmojuma dēļ, bet Kolumbijā izcēlušies nemieri. Rīkotājvalsts mainīta vien divas nedēļas pirms "Copa America" - Dienvidamerikas futbola čempionāta - sākuma.

Jau 20.maijā rīkotājvalsts statuss tika atņemts Kolumbijai, jo tur notika iedzīvotāju protesti pret Kolumbijas prezidentu Ivanu Duki.

Turnīrs norisināsies, kā plānots, no 13.jūnija līdz 10.jūlijam.

Šīs ir jau 47. "Copa America" sacensības. Pirmās notika 1916.gadā.

Visbiežāk uzvarētāju kausu virs galvas cēlusi Urugvaja - 15 reizes. Par vienu uzvaru mazāk ir Argentīnai, bet Brazīlija uzvarējusi deviņreiz.

Pēdējā "Copa America" turnīrā, kas tika aizvadīts 2019.gadā, Brazīlija finālā ar 3:1 uzvarēja Peru. Trešo vietu izcīnīja Argentīna.