Eirolīgas ceturtdaļfināli sākas ar favorītu uzvarām
Rodrigs Bobuā.
2021. gada 21. aprīlis, 00:31

Pirmajās ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlēs otrdien uzvaru guva Stambulas "Anadolu Efes" un "AX Armani Exchange Olimpia".

Stambulas "Anadolu Efes" mājās sagrāva Madrides "Real" ar 90:63 (20:18, 24:22, 20:10, 26:13).

Uzvarētāju labā 19 punktus guva Rodrigs Bobuā, 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Sertacam Šanli, 14 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Šeinam Larkinam.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 13 gūtajiem punktiem bija Trejs Tompkinss.

Otrā otrdienas mačā Milānas "AX Armani Exchange Olimpia" mājās spēles galotnē izrāva uzvaru pār Minhenes "Bayern" (Vācija) - 79:78 (16:18, 11:26, 26:20, 26:14).

Lielāko spēles daļu vadībā bija viesi, otrās ceturtdaļas beigās sasniedzot arī 19 punktu pārsvaru - 44:25 pēc Denisa Sīleja četru punktu gājiena.

Tomēr mājinieki atspēlējās. Džeimss Gists sekundi pirms mača beigām ar diviem soda metieniem izvirzīja viesus vadībā vēlreiz - 78:77, taču tajā pašā sekundē Zeks Līdejs guva divus punktus mājinieku labā, svinot uzvaru ar 79:78.

Mājinieku rindās panākumu ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām kaldināja Līdejs, 13 punktus pievienojot Serhio Rodrigesam. Viesiem ar 23 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Sīlejs.

Trešdien Rolanda Šmita pārstāvētā "Barcelona" ceturtdaļfinālā uzņems Sanktpēterburgas "Zeņit", bet Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Maskavas CSKA uzņems "Fenerbahce Beko".

Eirolīgas izslēgšanas turnīrā piedalās "Barcelona", Maskavas CSKA, Stambulas "Anadolu Efes", Milānas "AX Armani Exchange Olimpia", Minhenes "Bayern", Madrides "Real", Stambulas "Fenerbahce Beko" un Sanktpēterburgas "Zeņit".

Sērijas ceturtdaļfinālā norit līdz trim vienas komandas uzvarām.

Desmito vietu pamatturnīrā ar 18 panākumiem 34 spēlēs ieņēma Artūra Kuruca pārstāvētais Vitorijas "TD Systems Baskonia" klubs, kas izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīja divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.