Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Krievijā pēc vecāku iniciatīvas mazos hokejistus māca, kā labāk sist pretiniekam pa galvu

Hokejs
22. februārī 14:27 2021. gada 22. februārī 14:27
 
Pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos pamatīgu vētru sacēla kāds video no mazo hokejistu treniņa Krievijā, kurā treneris dalījās ar taktiskām viltībām, kā pretiniekam radīt lielākas sāpes.

Šis video radījis sašutumu, gan Krievijas hokeja aprindās, gan citviet pasaulē, jo mazajiem hokejistiem tik agrā vecumā vairāk būtu jādomā par fizisko un tehnisko sagatavotību, nevis viltības, kā labāk iesist pretiniekam, nenodarot sāpes pašam sev.

Interesanti, ka netrūkst arī tādu hokeja speciālistu, kas uzskata, ka video redzamās metodes ir nepieciešams treniņu procesā, jo spēka spēle un pat kaušanās ir neatņemama mūsdienu hokeja sastāvdaļa.

Tomēr Krievijas Hokeja federācija solījusi sodīt šo septiņus un astoņus gadus veco zēnu treneri par viņa darba metodēm. Interesanti, ka iesaistītais treneris nemaz neesot šo puišu īstais treneris un esot treniņā “nokļuvis nejauši”, bet tagad viņam tas vairs nekad nebūšot ļauts.

Sporta skola ir pilnībā distancējusies no trenera, kurš apmācīja zēnus. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Krievijas hokeja žurnālists Aleksejs Ševčenko, kurš uzsāka diskusiju par šo situāciju, neslēpj, ka saņēmis pamatīgu kritikas devu. Interesanti, ka kritizētāji ir bērnu vecāki, kuri aizstāv treneri, uzskatot, ka šādas treniņa metodes ir nepieciešamas. Viens no argumentiem esot bijis tāds, ka nesen bijusi kāda spēle, kurā pretinieki sākuši kauties, bet šie puiši nav mācējuši par sevi pastāvēt, kāpēc tieši vecāki (pārsvarā mammas) izteikuši ideju par šādu treniņu. Interesants viedoklis, ko papildina fakts, ka konkrētie vecāki vairāk bija ieinteresēti, nevis treniņu metodikas analīzē, bet gan atrast vainīgo, kura dēļ noplūdis treniņa video, kas nu radījis problēmas.

Saistītās ziņas

"Viņi ap*irsās kā tādi latvieši!" Jaunais krievu hokejists ļoti bravūrīgs pēc vēsturiskas uzvaras pār Kanādu 53
Jaunie hokejisti pēc kautiņa nolemj noslānīt arī tiesnešus
VIDEO: desmitgadnieku hokeja turnīrs Krievijā noslēdzas ar masveida kautiņu 3

Zīmīgi, ka tas pats hokeja apskatnieks, kurš uzsāka šo diskusiju, vēlāk publicējis vēl vienu video, kur treniņā uz ledus kaušanās prasmes apgūst arī mazie Ķīnas hokejisti. Šeit viss izskatās nedaudz nevainīgāk, bet tendences līdzīgas. Par šo treniņu gan nav informācijas, vai tieši šādu hokeja nianšu izkopšana ir vecāku iniciatīva, vai arī trenera skatījums uz sporta veida tendencēm, kas, iespējams, atceļojušas no Krievijas.

Citi šobrīd lasa

Viņi domāja, ka saņem īsto vakcīnu, bet patiesībā bija izmēģinājuma trusīši. Skandāls ap "Covaxin" 2
Lady Gaga atguvusi nozagtos suņus; publiskots video ar laupīšanas brīdi 3
Kāpēc Japāna tik vēlu uzsāka savu vakcinēšanas kampaņu? Pie vainas nelāga pieredze
Pievienot komentāru

Раскрыта стоимость дворцов Пугачевой с Галкиным, Киркорова и Волочковой

Бузова, Лобода, Муцениеце и другие показали на пляже модные туники предстоящего лета