Merzļikins dodas laukumā uz maiņu un atvaira septiņus metienus
Elvis Merzļikins
2021. gada 16. februāris, 08:29

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē devās laukumā uz maiņu, bet viņa pārstāvētā komanda Kolumbusas "Blue Jackets" piedzīvoja zaudējumu.

Karolīnas "Hurricanes" savā laukumā pieveica Kolumbusas "Blue Jackets" ar 7:3 (2:3, 3:0, 2:0).

Merzļikins stājās vārtos trešās trešdaļas sākumā un atvairīja septiņus no deviņiem mājinieku metieniem.

Viesi pēc Kema Etkinsona un Būna Dženera precīziem metieniem jau spēles sestajā minūtē izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr pārsvaru nenosargāja.

Pēc Sebastiana Aho vārtiem mājinieku labā vēl gan Kevins Stenlunds 16.minūtē  panāca 3:1 viesu labā, taču mača turpinājumā vārtus guva vien mājinieki.

Turklāt otrās trešdaļas sākumā 27 sekunžu laikā mājinieki guva divus vārtus, uzvaras ripu 22.minūtē iemetot Teuvo Teravainenam.

Pēc otrās trešdaļas Jonasu Korpisalo, kurš bija atvairījis 20 no 25 pretinieku metieniem, nomainīja Merzļikins.

"Hurricanes" labā pa četriem rezultativitātes punktiem guva Broks Makgins (2+2) un Teravainens (1+3), bet viesiem gūti vārti un rezultatīva piespēle Dženeram.

Ceturtdien "Blue Jackets" uzņems Nešvilas "Predators".

Kolumbusas komanda 17 spēlēs tikusi pie 18 punktiem, kas Centrālajā divīzijā ļauj ieņemt piekto vietu.

Citā spēlē Latvijas uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā komanda Sanhosē "Sharks" mājās pieveica Anaheimas "Ducks" ar 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).

Latviešu uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 15 sekundes, minūti un 15 sekundes spēlējot vairākumā. Viņš divreiz pielietoja spēka paņēmienu, reizi bloķēja pretinieka metienu un nopelnīja +/- rādītāju -1.

Balceram četros aizvadītajos mačos ir viena rezultatīva piespēle.

Jau mača 50.sekundē viesus vadībā izvirzīja Sems Stīls, taču Sanhosē hokejisti atbildēja ar trim gūtajiem vārtiem Džona Lenarda, Kevina Labona un Logana Kutūra izpildījumā.

Kutūram šajā spēlē divi rezultativitātes punkti (1+1), bet vārtos Martins Džonss atvairīja 26 viesu metienus.

"Sharks" nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, viesojoties pie Sentlūisas "Blues".

Sanhosē vienība ar 13 punktiem 14 spēlēs Rietumu divīzijā pakāpusies uz sesto vietu.

Bufalo "Sabres" bez savainotā uzbrucēja Zemgus Girgensona savās rindās mājās piekāpās Ņujorkas "Islanders" ar 1:3 (0:2, 1:1, 0:0).

Bufalo hokejisti zaudēja pirmo maču kopš 31.janvāra.

"Sabres" labā vienīgo ripu vārtos iemeta Viktors Ūlofsons, bet viesu rindās divas rezultatīvas piespēles Džoša Beilija kontā.

"Sabres" nākamo spēli aizvadīs otrdien mājās ar Ņujorkas "Islanders".

Bufalo komanda ar desmit punktiem 11 spēlēs Austrumu divīzijā ieņem pēdējo, astoto vietu.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.