Džamals Marejs (pa kreisi) cenšas traucēt Donovanam Mičelam gūt grozu.
2020. gada 24. augusts, 11:51

Donovans Mičels un Džamals Marejs svētdien guva attiecīgi 51 un 50 punktus savstarpējā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā Jūtas "Jazz" pārspēja Denveras "Nuggets".

"Jazz" uzvarēja ar rezultātu 129:127 (33:36, 31:29, 33:24, 32:38), Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1.

Mičels lielu daļu jeb 18 punktus guva ceturtajā ceturtdaļā, kurā "Jazz" visu laiku bija vadībā. Sērijas pirmajā mačā viņš guva 57 punktus, bet vidēji šo komandu duelī iemetis 39,5 punktus.

Vēl uzvarētājiem ar 26 punktiem izcēlās Maiks Konlijs, bet 24 punkti bija Džordanam Klārksonam.

Savukārt Marejs bez 50 punktiem izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Nikolam Jokičam šoreiz 29 punkti.

Zīmīgi, ka pirmo reizi vēsturē vienā NBA spēlē divi pretinieki katrs guva vismaz 50 punktus.

Tikmēr Austrumu konferencē pusfinālu sasniegusi Bostonas "Celtics", kas ar 110:106 (27:32, 30:26, 32:19, 21:29) uzveica Filadelfijas "76ers", sērijā panākot 4-0.

Bostoniešiem 32 punktus guva Kemba Volkers, bet 28 punkti 15 atlēkušās bumbas bija Džeisonam Teitamam, kurš cīņā zem groziem laboja "play-off" karjeras rekordu.

"76ers" rindās Žoels Embīds guva 30 punktus un izcīnīja desmit bumbas zem groziem, bet 20 punkti bija Tobiasam Herisam.

"Celtics" konferences pusfinālā tiksies ar Toronto "Raptors".

Jau ziņots, ka Luka Dončičs svētdien Rietumu konferences ceturtdaļfināla ceturtās spēles pagarinājuma pēdējā sekundē iemeta uzvaru nesošo tālmetienu, bet kopumā mačā guva 43 punktus un izcēlās ar "triple-double", atnesot Kristapa Porziņģa pārstāvētajai Dalasas "Mavericks" komandai uzvaru.

"Mavericks" ar rezultātu 135:133 (24:34, 34:32, 35:19, 28:36, 14:12) pirmajā pagarinājumā uzvarēja Losandželosas "Clippers", sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Dončičs izcēlās ar 43 punktiem, 17 atlēkušajām bumbām un 13 rezultatīvām piespēlēm. Viņam ar 25 punktiem piebalsoja Trejs Bērks, bet 21 punkts bija Timam Hārdevejam junioram.

Pretiniekiem 36 punktus iemeta Lū Viljamss, 32 punkti bija Kavai Lenardam, bet Pols Džordžs no spēles realizēja trīs no 14 metieniem un samierinājās ar deviņiem punktiem.

Pirms spēles sākuma tika paziņots, ka Porziņģis savainojuma dēļ nepiedalīsies mačā.

Tikmēr Rodions Kurucs guva astoņus punktus, viņa pārstāvētajai Bruklinas "Nets" ciešot zaudējumu un noslēdzot sezonu.

"Nets" izslēgšanas turnīra Austrumu konferences ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē ar rezultātu 122:150 (32:39, 36:38, 19:39, 35:34) zaudēja iepriekšējā sezonas čempionei Toronto "Raptors", sērijā līdz četrām uzvarā piekāpjoties ar 0-4.

Ņujorkiešiem sezonas noslēdzošajā mačā ar 35 punktiem izcēlās Keriss Leverts.

Toronto vienībā 27 punkti un 15 atlēkušās bumbas bija Sežem Ibakam, 29 punktus guva Normens Pauels, bet 20 punkti un desmit rezultatīvas piespēles bija Paskālam Sjakamam. Traumas dēļ spēli nepabeidza Kails Laurijs, kurš savainojis potīti.

NBA sezona turpinās "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando. NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma.