Pasečņiks ar desmit punktiem debitē NBA attīstības līgā
Anžejam Pasečņikam izdevusies sekmīga debija G līgā.
2019. gada 16. novembris, 12:55

Latviešu centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks piektdien debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) attīstības jeb G līgas mačā, gūstot desmit punktus un izcīnot sešas atlēkušās bumbas.

Viņa pārstāvētā Vašingtonas "Capital City Go-Go" komanda sezonas otrajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 106:89 (18:22, 32:17, 25:28, 31:22) pārspēja Ēri "Bayhawks".

Pasečņiks 15 minūtēs laukumā trāpīja piecus no astoņiem divpunktu metieniem, gūstot desmit punktus, bet raidīja grozam garām vienīgo soda metienu. Viņa kontā arī sešas atlēkušās bumbas un piecas personiskās piezīmes, kā arī viens bloķēts metiens, reizi tiekot nobloķētam pašam. Kopā ar komandasbiedru Džastinu Robinsonu Latvijas basketbolists sakrāja lielāko +/- rādītāju spēlē 18.

Rezultatīvākais Vašingtonas kluba rindās ar 18 punktiem bija Džeilens Džounss, bet viesiem 21 punktu guva Džeilens Adamss.

"Capital City Go-Go" ir Vašingtonas "Wizards" fārmklubs, bet "Drive" atrodas Detroitas "Pistons" paspārnē.

Pasečņiks oktobrī noslēdza līgumu ar "Wizards", taču jau iepriekš tika prognozēts, ka sportists sezonu uzsāks G līgā.

Pasečņiks piedalījās vienā NBA pirmssezonas pārbaudes spēlē, kurā 13 minūtēs guva četrus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu.

Pasečņiks ar "Wizards" noslēdza "Exhibit 10" tipa līgumu, kas paredz, ka viņš saņems minimālo atalgojumu. Tāpat basketbolists bonusos var nopelnīt līdz pat 50 000 ASV dolāru (45 000 eiro). Šī tipa līgums NBA komandām savā sistēmā ļauj paturēt vairāk spēlētāju nekā atļauts pieteikt līgas spēlēm. Tāpat tas nākotnē var pārkvalificēties par pilnvērtīgu NBA līgumu.

"Exhibit 10" tipa līgumu var noslēgt tikai tās NBA komandas, kuru fārmklubi spēlē attīstība līgā. Viens NBA klubs vienlaicīgi drīkst noslēgt ne vairāk kā sešus "Exhibit 10" tipa līgumus.