Svarcēlājam Koževņikovam ceturtā vieta pasaules čempionātā svarcelšanā pēc B grupas sacensībām
Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs.
2019. gada 24. septembris, 14:18

Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs otrdien Taizemes pilsētā Pataijā izcīnīja 12.vietu pasaules čempionātā svara kategorijā līdz 96 kilogramam.

Koževņikovs startēja B grupā, summā paceļot 364 (158+206) kilogramus, kas šajā ešelonā bija ceturtais labākais rezultāts. Pēc A grupas sacensībām Koževņikovs čempionātā izcīnīja 12. vietu.

Raušanā sportists uz paaugstinājuma devās kā pirmais grupā, pievarēja 153 un 158 kilogramus smagu stieni, bet 161 kilograms viņam nepakļāvās. Tas viņam tobrīd deva 14.vietu, piekāpjoties arī četriem C grupas sportistiem.

Savukārt grūšanā, kas ir svarcēlāja spēcīgākā disciplīna, viņš sacensības uzsāka kā priekšpēdējais. Koževņikovam bija pa spēkam 201 un 205 kilogrami, taču 210 kilogramus neizdevās pacelt. Veiksmes gadījumā viņš ieņemtu otro vietu pirms A grupas sportistu starta.

Par pasaules čempionu tika kronēts Ķīnas svarcēlājs Tao Tiaņs, kurš summā pacēla 410 kilogramus (180+230), otrais ar 402 kilogramiem (178+224) bija Kataras sportists Faress Ibrahims Elbahs, bet trešo vietu ar 394 kilogramiem (181+213) guva Gruzijas atlēts Antons Pļesnojs.

Jau ziņots, ka Rebeka Koha izcīnīja astoto vietu svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, bet Ritvars Suharevs ierindojās 12.vietā svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Vēl no Latvijas svarcēlājiem ceturtdien uz paaugstinājuma svara kategorijā līdz 109 kilogramiem dosies Artūrs Plēsnieks.