Kazaņas "Ak Bars" arī sērijas ceturtajā spēlē uzvar "Traktor" un iekļūst Gagarina kausa finālā
Kazaņas "Ak Bars" komanda ceturtdien nodrošināja vietu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīra jeb Gagarina kausa izcīņas finālā.
2018. gada 5. aprīlis, 21:20

"Ak Bars" Austrumu konferences finālsērijas ceturtajā mačā viesos ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pārspēja Čeļabinskas "Traktor", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-0.

Mača rezultātu sešas minūtes pirms pirmā perioda beigām atklāja "Ak Bars" uzbrucējs Mihails Gluhovs, bet otrajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, mājinieku rindās izceļoties zveidram Rihardam Gingem, bet viesiem precīzi metot viņa tautietim Antonam Landeram. "Traktor" komandai pēc nonākšanas iedzinējos neizdevās atspēlēties, turklāt mača pēdējā sekundē trešo ripu tukšos mājinieku vārtos ieraidīja Landers.

Zīmīgi, ka sērijas iepriekšējās trīs spēlēs "Ak Bars" izcīnīja uzvaras ar vienu vārtu pārsvaru.

Kazaņas "Ak Bars" ir KHL pirmo divu sezonu čempione, pie Gagarina kausa trofejas tiekot 2009. un 2010.gadā. Kazaņieši finālā spēlēja arī 2015.gadā, kad ar 1-4 piekāpās Sanktpēterburgas SKA komandai.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rietumu konferences finālā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā SKA pēc četriem mačiem cīnās neizšķirti 2-2 ar Maskavas CSKA.

Šajā sezonā KHL piedalījās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā sezonā, jo sacensībās vairs nestartēja Zagrebas "Medveščak" no Horvātijas un Novokuzņeckas "Metallurg". Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīja pa 56 spēlēm, kas bija par četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Nākamajā sezonā KHL spēkosies 25 komandas, jo no turnīra tika izslēgta Toljati "Lada" un Hantimansijskas "Jugra". Plānots, ka vienības aizvadīs vismaz 60 mačus.

Kā zināms, Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā.