Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pacēlājā kūrortā Gruzijā baisā negadījuma brīdī bija 2 latvieši. Aculieciniece Diāna stāsta par notikušo 37

Gudauri slēpošanas kūrortā Gruzijā, kas atrodas Kaukāza kalnos valsts ziemeļos, kur piektdien elektroenerģijas padeves trūkuma dēļ noticis nopietns incidents uz pacēlāja, atrodas arī Latvijas labākais rallija braucējs Ralfs Sirmacis, kurš ziņo, ka viņa kompānija ir sveiki un veseli, kā arī vēl vairāki latvieši - portāls Jauns.lv sazinājās ar Diānu, kura pastāstīja par notikušo pacēlāja avārijas laikā, kā arī glābēju darbu, palīdzot cietušajiem.

Latviete 10 gadu laikā neko tādu nebija tur pieredzējusi

Latviete Diāna, kura slēpot uz Gudauri brauc jau 10 gadus, šogad turp devusies 16 cilvēku grupā, un divi viņas biedri bija pacēlājā avārijas brīdī, taču, izdzirdot kliedzienus, paguva laikus noreaģēt un izlēca ārā. 

Diāna portālam Jauns.lv piektdienas pievakarē pastāstīja, ka negadījums noticis ar pacēlāju, kas ved uz vairāk nekā trīs kilometrus augsto Sadzeles virsotni. Grupa Gruzijā ieradās 9. martā, un līdz pat šodienai šis pacēlājs netika iedarbināts. "Kāpēc nedarbojās iepriekš, nav skaidrs. Kā stāsta vietējie, esot bijušas problēmas ar elektrību. Visu dienas pirmo pusi pacēlājs darbojās bez problēmām, bet tad ap pusdienlaiku notika elektrības pārrāvums," stāsta Diāna. 

Viņa pastāsta: "Šādā situācijā bija jānostrādā pacēlāja avārijas bremžu mehānismam, kas pacēlāju automātiski aptur šādā situācijā, taču šis mehānisms pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ nenostrādāja. Tā rezultātā pacēlājs vienkārši sāka slīdēt atpakaļ, pamazām uzņemot ātrumu, jo bija pilns ar cilvēkiem, bet inerces rezultātā notika tas, kas notika. Pacēlāja krēsli pagrieziena punktā triecās lielā ātrumā, pirmos cilvēkus izsviežot. Pēc tam viens krēsls neizturēja pagriezienu un nolūza, liekot nākamajiem krēsliem vienkārši satriekties kopā. Diemžēl reizē ar krēsliem tika satriekti arī cilvēki. Cilvēki sāka kliegt, brīdinot nākamos, kuri atradās solos un tuvojās pagrieziena punktam, lai lec ārā, tā arī daudzi izdarīja, gūstot mazākas traumas, vai arī tiekot cauri sveikā. Vissmagāk cieta tie, kuri bija pirmajos solos."

Pēc brīža pacēlājs esot apstājies un augstāk krēslos vēl bija palikuši cilvēki, kuriem līdz evakuācijai nācās gaidīt vairākas stundas. Diāna atzīst, ka glābšanas darbi tika organizēti visai haotiski, un uz vietas slēpošanas kūrortā trūka glābšanas spēku. Latviete spriež, ka šādās smagās situācijās, kad smagi cietuši cilvēki, glābšanai jānotiek ļoti ātri, tomēr, iespējams, cilvēkresursu trūkuma dēļ darbi noritējuši lēni. 

Foto no notikuma vietas. (Foto: REUTERS)

Cietuši 8 cilvēki

Gruzijas labklājības ministrs Davids Sergijenko pavēstījis, ka negadījumā cietuši astoņi cilvēki. "Cieta astoņi tūristi. Visiem viņiem notikuma vietā sniegta medicīniskā palīdzība. Traumas cietušajiem, izņemot divus tūristus no Ukrainas un Zviedrijas, nav ļoti smagas," viņš informē, norādot, ka šobrīd notikuma vietā ir reanimācijas automašīnas, un divi smagāk cietušie tūristi, visticamāk, tiks pārvesti uz 120 kilometrus attālo valsts galvaspilsētu Tbilisi. 

Ministrs klāsta, ka tūristei no Ukrainas ir atvērtais rokas lūzums, bet tūriste no Zviedrijas, kura ir bērniņa gaidībās, sūdzējusies par sāpēm muguras rajonā. 

Vietējā klīnikā šobrīd atrodas četri tūristi no Krievijas, divi no Ukrainas, viens no Zviedrijas un viens no Gruzijas. 

Gruzijas Iekšlietu ministrija pēc notikušā ierosinājusi krimināllietu, un skaidros, kāpēc notika šis negadījums. 

Gudauri ir viens no populārākajiem slēpošanas kūrortiem Gruzijā.   


 

Citi šobrīd lasa

Viss par galvassāpēm: kāpēc svarīgi uzreiz neķerties pie tabletes, ja sākusi sāpēt galva 6
Andris Kivičs ar jauno mīlu jau iziet sabiedrībā 10
2018.gads spilgtās un emocionālās fotogrāfijās: tādā pasaulē mēs dzīvojam! 10
Tēmas: Gruzija
Skatīt visus komentārus

Видео: Алла Пугачева зажгла на дне рождения подруги в черном коротком платье

Школьницы случайно задушили подругу, а потом изобразили самоубийство