Tretjakovs turpina cīņu, lai varētu piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs
2014.gada Soču olimpisko spēļu čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs un vēl virkne Krievijas sportistu atkārtoti vērsušies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), cenšoties panākt, lai tiktu pielaists startam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.
Sportisti Phjončhanā cītīgi gatavojas un izbauda olimpiskos labumus
Liela daļa Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu dalībnieku jau ieradušies četrgades lielākā ziemas sporta notikuma mājvietā un cītīgi gatavojas. Tomēr pa ...
Pagājušajā nedēļā CAS nepietiekamu pierādījumu dēļ atcēla SOK piespriestās mūža diskvalifikācijas 28 no 39 Krievijas sportistiem, tostarp Tretjakovam, atjaunojot arī viņu gūtos rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs.
Savukārt pirmdien SOK paziņoja, ka 15 no šiem sportistiem ir liegta iespēja startēt Phjončhanā. 13 no viņiem tur teorētiski varēja piedalīties kā sportisti, bet divi bija bijušie atlēti un uz Dienvidkoreju varēja doties kā apkalpojošais personāls.
Trešdien šie 13 sportisti un divi treneri, vēlreiz vērsušies CAS, cenšoties panākt, lai SOK viņus tomēr uzaicina uz gaidāmo Olimpiādi.
Phjončhanā ir izveidota CAS izbraukuma filiāle, lai paātrinātu lietu izskatīšanu, līdz ar to Krievijas sportistu apelācijas tiks izskatītas pēc iespējas ātrāk.
Bez Tretjakova atkārtoti CAS vērsušies arī skeletonistes Jeļena Ņikitina, Marija Orlova, kā arī šī sporta veida treneris Sergejs Čudinovs. Tāpat apelācijas iesnieguši distanču slēpotāji Aleksandrs Ļegkovs, Jevgēņijs Belovs, Maksims Viļegžaņins, Aleksandrs Bezsmertnijs, Jevgēņija Šapovalova, Natālija Matvejeva, ātrslidotāji Olga Fatkuļina, Aleksandrs Rumjancevs un Artjoms Kuzņecovs, kā arī kamaniņu braucēja Tatjana Ivanova un treneris Alberts Demčenko.
Tretjakovs 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu, apsteidzot latvieti Martinu Dukuru.
Jau vēstīts, ka otrdien CAS vērsās cita 32 Krievijas atlētu grupa, tostarp tādi slaveni sportisti kā seškārtējais olimpiskais čempions šorttrekā Viktors Ans, biatlonists Antons Šipuļins un slēpotājs Sergejs Ustjugovs, kuri arī pārsūdzēja SOK lēmumu neaicināt viņus uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.
Arī viņi iepriekš nesaņēma ielūgumus, tādējādi netiekot iekļauti "Olimpisko sportistu no Krievijas" (OAR) komandā, lai gan pret viņiem nekādas soda sankcijas iepriekš netika izvirzītas.
CAS šo 32 sportistu kolektīvo iesniegumu sāka izskatīt trešdien, taču vēl lēmumu nepieņēma, to solot paziņot ceturtdien.
SOK janvārī noraidīja 111 Krievijas sportistu pieteikumus startam Olimpiādē, atteikumus saņemot vairākiem potenciālajiem medaļu pretendentiem. Atteikuma iemesli sīkāk netika skaidroti, taču SOK ekspertu komisijai, kura lēma par sportistu pielaišanu startam, bijušas "nopietnas šaubas" vai viņi ir tīri no dopinga.
Tāpat SOK decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas".
Zem neitrāla karoga Phjončhanas olimpiskās spēlēs gatavojas startēt 169 krievu sportisti, kuri pirms tam izgājuši striktas antidopinga pārbaudes.
Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā, norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.