Tāda ir vārda brīvība Turcijā: basketbola zvaigzni Kanteru bloķē pat tviterī
foto: REUTERS
Eness Kanters savu politisko uzskatu dēļ nevar piedalīties arī patlaban Stambulā notiekošajā Eiropas čempionātā basketbolā.
Sporta zvaigznes

Tāda ir vārda brīvība Turcijā: basketbola zvaigzni Kanteru bloķē pat tviterī

Kasjauns.lv

Turcijas basketbolists Eness Kanters, kurš pārstāv NBA klubu Oklahomasitijas “Thunder”, savu politisko uzskatu dēļ Turcijā patlaban nav vēlama persona. Par Turcijas prezidenta Redžepa Tajjipa Erdogana kritizēšanu Kanteram ne vien liegts iebraukt Turcijā, bet arī viņa sociālo tīklu ieraksti šajā valstī tiek bloķēti.

Tāda ir vārda brīvība Turcijā: basketbola zvaigzni...

Ja, esot Turcijā, vēlies lasīt šā sportista ierakstus sociālajā tīklā “Twitter”, parādās paziņojums, ka šā lietotāja profils Turcijā ir bloķēts.

foto: Ekrānuzņēmums no Twitter

Kanters ir aktīvs Turcijas prezidenta Redžepa Tajjipa Erdogana politikas kritizētājs un ne reizi vien salīdzinājis Erdoganu ar kādreizējo Vācijas galvu Ādolfu Hitleru. Arī tviterī Kanters ļoti bieži raksta savas domas par Erdogana, viņaprāt, diktatorisko politiku.

Basketbolists dzīvo ASV, kur spēlē NBA komandā “Thunder”. Šopavasar Kanters centās iebraukt Turcijā, un pusceļā noskaidrojās, ka ir anulēta viņa pase. Kādu laiku pavadījis Rumānijas lidostā, sportists bija spiests atgriezties ASV.  
Dēla politisko uzskatu dēļ no Enesa publiski bijuši spiesti atteikties arī viņa vecāki. Taču tas tāpat nepalīdzēja – Kantera tēvs šovasar uz īsu brīdi Turcijā tāpat tika aizturēts un nopratināts.

Turcija ir līdere sociālo tīklu bloķēšanas ziņā – tieši šī valsts veido apmēram 95% bloķēšanas gadījumu visā pasaulē. Brazīlija, Krievija, Japāna, ASV un citas valstis bloķē atlikušos 5% sociālo tīklu satura.

Tāpat “Twiter” un “Instagram” tīklā Turcijā tiek bloķētas visas alkohola ražotāju reklāmas.
Patlaban Turcijā nav iespējams lasīt arī “Wikipedia” ierakstus, jo tiesa lēmusi, ka šī vietne rada draudus nacionālajai drošībai.

Vēl daudzi populāri sociālie tīkli Turcijā tiek bloķēti atkarībā no situācijas valstī. Piemēram, “Facebook”, “Youtube”, “WhatsApp” un “Twitter” tika bloķēti 2016. gada jūlijā, kad tika mēģināts veikt valsts apvērsumu.