Bertānam deviņi punkti ne tajā veiksmīgākajā NBA Vasaras līgas mačā
Dāvim Bertānam pagājušās nakts spēlē piekliboja tālmetienu precizitāte.
2017. gada 7. jūlijs, 08:35

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns ceturtdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgas spēlē, bet viņa pārstāvētā Sanantonio "Spurs" komanda cieta zaudējumu.

"Spurs" ceturtdien Soltleiksitijā Jūtas Vasaras līgas noslēdzošajā mačā ar rezultātu 86:94 (21:23, 18:16, 31:29, 16:26) piekāpās Filadelfijas "76ers" vienībai.

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 22 minūtes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu un visus četrus soda metienus, taču iemeta tikai vienu no astoņiem tālmetieniem.

Tāpat latvieša rēķinā septiņas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, divi bloķēt metieni, piecas kļūdas un četras piezīmes. "Spurs" ar Bertānu laukumā ielaida par trim punktiem vairāk, nekā iemeta.

"Spurs" rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Braiens Forbss.

Kā zināms, "76ers" rīcībā NBA draftā nonāca Latvijas basketbols Anžejs Pasečņiks, kurš gan Jūtas Vasaras līgā nebija iekļauts komandas sastāvā.

Pirmajā Vasaras līgas spēlē Bertāns iemeta 12 punktus, bet "Spurs" ar 74:87 piekāpās Jūtas "Jazz" komandai, kamēr otrajā mačā Bertānam 14 punkti un komandai uzvara 81:70 pār Bostonas "Celtics".

Savukārt piektdien sāksies Lasvegasas Vasaras līga, turnīram norisinoties desmit dienas. Lasvegasā Ņūorleānas "Pelicans" komandā strādās "VEF Skola" galvenais treneris Raimonds Feldmanis, kurš kļūs par pirmo latviešu treneri NBA Vasaras līgā.

"Spurs" komandu Vasaras līgā vada Popoviča asistents Vils Hārdijs.

Pērn bez Bertāna NBA Vasaras līgā "Spurs" rindās spēlēja arī Iļja Gromovs.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes "Hornets" tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 "play-off" mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā Bertāns paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.