Fitnesa trenere Daiga: vēderpresi patiesībā taisa virtuvē
Kā vasaras laikā nepazaudēt slaido līniju, kā sabalansēt uzturu siltajā laikā, kad uz trenažieru zāli negribas iet, bet dārza ballītēs ar grilēšanu piedalīties gribas, un galu galā – kur un kā top ideālās vēderpreses, savā viedoklī atklāj fitnesa trenere Daiga Otomere.
Vasarā neatkāpties no treniņu režīma
Nereti gadās, kad par pludmales sezonu atceramies tikai neilgi pirms tās sākuma, un tad steidzam atgūt visu iekavēto, bieži vien krietni pārspīlējot ar fitnesa nodarbību skaitu vai intensitāti. Marts sporta zālēs ir visaktīvākais mēnesis, kad ir visvairāk apmeklētāju. Tad pienāk vasara, vairāk laika gribas pavadīt pie dabas, un ceļš uz sporta zāli atkal tiek piemirsts. Es aicinātu arī vasarā neaizmirst par sporta zāli, jo tajās ir pieejams viss nepieciešamais inventārs, ir gaisa kondicionētājs, turklāt nav tik daudz citu apmeklētāju kā pavasara sākumā. Sportojot un cerot gūt labus rezultātus, svarīgākais ir režīms, un vasara, kas nes līdzi izklaides, biežas ciemošanās un sātīgas maltītes, šo režīmu mēdz izjaukt.
Gan sporta zāle, gan aktivitātes svaigā gaisā
Vasarā mums patīk baudīt vēsu alu vai citus dzērienus, grilēt gaļu u.tml., kas nes sev līdzi daudz kaloriju un liekus kilogramus. Lai rudenī izpaliktu nepatīkams pārsteigums, kāpjot uz svariem, arī vasarā vismaz divas reizes nedēļā ieteicams apmeklēt sporta zāli, papildinot tās ar daudz un dažādām aktivitātēm svaigā gaisā. Ne vienmēr ir iespējams paņemt pie dabas nepieciešamo inventāru, kas ir pieejams sporta zālē, turklāt grupas nodarbības ir lietderīgākas tiem, kuriem grūti saņemties, lai sportotu vienatnē. Kopīgajās nodarbībās valda veselīga konkurence un cīņasspars, kas palīdz saņemties un gūt motivāciju. Tāpat vēlos kliedēt mītu, ka grupas fitnesa nodarbības ir domātas tikai sievietēm – uz fitnesu nāk arī vīrieši, turklāt regulāri. Piedāvāto nodarbību klāsts ir ļoti plašs, un katrs var atrast sev piemērotāko.
Maksimāli izmantot sezonas augļus un dārzeņus
Lai vasarā uzturētu ideālo formu, protams, ar treniņiem vien nepietiks, jāseko līdzi arī uzturam. Tas nebūt nenozīmē ievērot kādu stingru diētu, arī pati to nekad neesmu darījusi, bet ir lietas, ko manā ledusskapī neatrast, piemēram, majonēze. Neēdu arī maizi, šokolādes sieriņus, pie tējas izvēlos likt medu, nevis cukuru u.tml. It kā šķietami sīkumi, bet sasummējot tie sniedz rezultātu. Ieteiktu arī maksimāli izmantot sezonas augļus un dārzeņus.
Mums ir jāiemācās dzert ūdeni
Tāpat cenšos dzert daudz ūdens, ko iesaku visiem, neatkarīgi no tā, cik lielu daļu no dienas pavadāt aktīvi. Tiem, kas sporto, protams, jādzer īpaši daudz. Katrā treniņā izdzeru nepilnu litru, kopumā pa dienu izdzerot vismaz 3 l ūdens. Galvenais, ko ievēroju: mazās plastmasas pudeles neizmantoju vairāk par vienu reizi, taču ikdienā parasti ņemu līdzi savu sporta pudeli, ko regulāri uzpildu.
Runājot par nepieciešamo ūdens daudzumu dienā, jāsaka, ka sevi ir jāpiespiež dzert, turklāt darīt to regulāri, lai tas kļūtu par automātisku ieradumu. Dzert tikai tad, kad jau slāpst, nav pareizi, jo tad jau ir par vēlu, tad ķermenis jau sauc palīgā. Mums ir jāiemācās dzert ūdeni - līdzīgi, kā ik palaikam paskatāmies telefonā, vai nav atnākušās kādas ziņas, tikpat regulāri vajadzētu arī padzerties. Reizēm pat neprotam atpazīt to sajūtu, kad mums gribas dzert, un kļūdaini to kompensējam kaut ko apēdot. Ir pat speciālas mobilās aplikācijas, kas ik pa laikam atsūta atgādinājumu – padzeries!
Svētkos uz galda ir viss, tikai ne ūdens
Birojos nereti ir, piemēram, ūdens automāts, un ik palaikam, ejot padzerties, mēs ne tikai uzņemam nepieciešamo ūdeni, bet arī uz brīdi atraujamies no datora ekrāna, kas arī ir ļoti nepieciešams. Esmu pamanījusi, ka lielākā problēma ar ūdens dzeršanu mūsu sabiedrībā ir dažādās svinībās, kad galdi lūst no trekniem un sātīgiem ēdieniem, bet tīrs ūdens visbiežāk nemaz nav uz galda. Ir dažādas sulas, morsi un limonādes, kas tikai piepilda mūsu organismu ar cukuru, taču neveldzē slāpes.
Vēderpresi patiesībā taisa virtuvē
Kā jau minēju, nepiedomājot pie uztura, visbiežāk arī nevar sasniegt cerētos rezultātus. Sports paātrina vielmaiņu, bet uzturs veido vismaz 80% no rezultāta. Ir kļūdaini domāt – sākšu sportot un tad jau varēšu ēst visu, ko vēlos. Ir jāatceras, ka vēderpresi patiesībā taisa virtuvē! Vasarā, baudot grilētos ēdienus, noteikti ievērojiet mēru – pilnīgi pietiek ar dažiem gaļas gabaliņiem, kas papildināti ar svaigiem dārzeņiem. Būtiskākais ir aiziet no galda tad, kad jūties vēl mazliet izsalcis, un pēc lielām svinībām noteikti ievērot atslodzes dienas.