2009. gada 7. jūnijs, 23:32

Ceļš pēc medaļām sākts pārliecinoši

Latvijas izlases basketbolistes svētdien savā pirmajā Eiropas čempionāta spēlē B apakšgrupas cīņā ar 86:52 sagrāva Polijas izlasi.

Liepājas Olimpiskajā sporta centrā notikušajā spēlē mājinieču rindās rezultatīvākā ar 20 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet Gunta Baško pretinieču grozā iemeta 18 punktus. Polietēm Evelina Kobrina guva 15 punktus.

Jau no spēles sākuma Latvijas basketbolistes diktēja noteikumus laukumā, ātri vien iegūstot vērā ņemamu pārsvaru 12:1 un 18:6. Pateicoties veiksmīgai darbībai aizsardzībā un daudziem ātrajiem uzbrukumiem, pēc spēlētām 14 minūtēm mājinieces sasniedza jau vairāk kā 20 punktu pārsvaru - 36:14. Otrās ceturtdaļas beigās polietes gan nedaudz atguvās, tomēr Latvija vienalga spēja saglabāt lielo pārsvaru, un atpūtā ejot atradās vadībā ar 42:22.

Otrais puslaiks atkal sākās ar Latvijas izlases veiksmīgi noslēgtiem uzbrukumiem, kamēr Polijas izlasei sākums bija neveiksmīgs, jo potīti izmežģīja komandas līdere Agneška Bibržicka. Arī spēles turpinājumā Ainara Zvirgzdiņa trenētā komanda spēlēja agresīvi un rezultatīvi, lai gan laukumā pārsvarā bija rezervistes, izcīnot skaistu un pārliecinošu uzvaru.

Pirmdien Latvijas izlase plkst. 20.15 turpat Liepājas Olimpiskajā centra arēnā tiksies ar Ungāriju, kas svētdien ar 43:59 zaudēja Grieķijai. Savukārt ar grieķietēm Latvijas izlase spēlēs otrdien.

Pēc apakšgrupu turnīra katras grupas trīs labākās komandas turpinās cīņu otrajā kārtā, kas risināsies Rīgā. B apakšgrupas komandām, būs jāspēlē ar A apakšgrupas, kur ir Spānija, Čehija, Slovākija un Ukraina, trīs labākajām vienībām.