Latvietes septītās
2009. gada 20. jūnijs, 15:14

Latvijas izlases basketbolistes sestdien "Arēnā Rīga" ar uzvaru pār Slovākiju 67:59 un iegūtu septīto vietu beidza dalību Eiropas čempionātā.

Latvijas komanda čempionātā izcīnīja piecas uzvaras deviņās spēlēs, taču neizpildīja nosprausto uzdevumu un nespēja cīnīties par medaļām un netika pie ceļazīmes uz 2010. gada pasaules čempionātu.

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Sabīne Niedola, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. 14 punktus iemeta Anete Jēkabsone-Žogota, bet 13 Zane Tamane. Slovākietēm ar 13 punktu guvumu izcēlās Lusija Kupčikova.

Latvija pirmā izvirzījās vadībā (4:2), taču pēc trīs ar pusi minūtēm pretinieces ieguva nelielu pārsvaru (8:5), ko nosargāja līdz ceturtdaļas beigām (17:13), jo mājiniecēm neveicās cīņā par atlēkušajām bumbām, kā arī tika pieļauts pārāk daudz kļūdu.

Tomēr otrajā desmitminūtē, pēc Anetes Jēkabsones-Žogotas tālmetiena un Aijas Putniņas divpunktu metiena, vadībā ar 24:21 jau bija laukuma saimnieces. Līdz pārtraukumam abas komandas vēl pa reizei bija vadībā, bet pašas puslaika beigas labāk nospēlēja latvietes, atpūtā ejot ar četru punktu pārsvaru - 31:27.

Latvijas izlases rindās veiksmīgi iekļāvās debitante Sabīne Niedola, kura punktu krāšanu turpināja arī pēc pārtraukuma, kā arī uzlaboja situāciju cīņā par atlēkušajām bumbām. Lielāku pārsvaru Latvija iekrāja trešās ceturtdaļas beigās, kad pēc Kristīnes Kārkliņas un Jēkabsones-Žogotas tālmetieniem ieguva septiņu punktu pārsvaru 52:45.

Pēdējā ceturtdaļā Latvijas izlase turpināja iesākto, izcīnot uzvaru ar 67:59.

Latvijas izlase savu pēdējo spēli čempionātā aizvadīja bez Lienes Jansones, kura nespēlēja dēļ savainojuma.

Jau ziņots, ka piektdien pēc zaudējuma Itālijai par lēmumu atkāpties no amata paziņoja izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Pēc spēles TTT dāmu klubs kopā ar "Arēnu Rīgu" par savu simpātiju Latvijas izlasē atzina Aneti Jēkabsoni-Žogotu.