2009. gada 20. jūnijs, 20:07

Grieķija brauc uz pasaules čempionātu

Grieķijas basketbolistes sestdien tika pie ceļazīmes uz 2010. gada pasaules čempionātu, jo cīņā par 5. vietu Eiropas čempionātā ar 60:56 uzvarēja Itāliju.

"Arēnā Rīga" notikušajā spēlē grieķietes uzvaru izrāva tikai pēdējā ceturtdaļā, jo pirms pēdējām desmit minūtēm Itālijas izlase atradās vadībā ar 46:40.

Uzvarētāju rindās Evantia Malci guva 26 punktus, bet zaudētājām Laura Mači iemeta 22 punktus.

Pēc uzvaras izcīnīšanas Grieķijas izlases basketbolistes turpat laukumā sāka vētrainas svinības, beigās par prieku nedaudzajiem skatītājiem kopīgi nodejojot grieķu nacionālo deju "sirtaki".

Piecas labākās 2009. gada Eiropas čempionāta komandas izcīnīja ceļazīmes uz pasaules čempionātu pēc gada Čehijā. Tajā bez Grieķijas Eiropu pārstāvēs arī Krievijas, Francijas, Spānijas un Baltkrievijas izlases. Čehija spēlēs kā turnīra rīkotājas.