"VEF Rīga" sagrauj "Liepājas Lauvas", Valmiera zaudē "Kalev"
2009. gada 30. septembris, 23:31

"VEF Rīga" basketbolisti Liepājā ar pārliecinošu uzvaru, bet vēl divas Latvijas komandas "Valmiera" un "Liepājas Lauvas" ar zaudējumiem, sāka Baltijas Basketbola līgas (BBL) Elites divīzijas jauno sezonu.

Valda Valtera trenētā "VEF Rīga" ar 95:57 sagrāva "Liepājas Lauvas", bet "Valmiera" Tallinā ar 60:69 zaudēja "Kalev/Cramo" basketbolistiem.

Liepājā jau spēles sākumā "VEF Rīga" ieguva vērā ņemamu pārsvaru, izvirzoties vadībā ar 17:0, dominējot arī turpinājumā. Pēc puslaika rīdzinieku pārsvars bija vēl iespaidīgāks - 50:19, bet spēli viesi beidza ar 38 punktu pārsvaru.

Uzvarētājiem "triple-double" jeb divciparu skaitļus trīs dažādos statistikas rādītājos sasniedza Alekss Renfro, kurš guva 22 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un izdarīja desmit rezultatīvas piespēles. 22 punktus guva arī Ingus Bankevics. Zaudētājiem 16 punktus guva Mārtiņš Kravčenko.

"Valmiera" praktiski visu spēli bija iedzinējos, taču vēl ceturtās ceturtdaļas sākuma pusē saglabāja izredzes uz izglābšanos, rezultāta starpību samazinot līdz sešiem punktiem 49:55. Tomēr beigu daļu veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, tiekot pie pirmās uzvaras, bet valmieriešiem sagādājot pirmo neveiksmi.

"Valmieras" rindās rezultatīvākais ar 14 gūtiem punktiem un 11 atlēkušām bumbām zem groziem bija Arturs Valeika, bet Reinis Strupovičs guva 13 punktus.