2009. gada 1. oktobris, 09:09

„Ventspils” pāridarītāji „Zurich” sensacionāli pārspēj AC „Milan”

UEFA Čempionu līgas grupu turnīra spēlē uzvaru izcīnīja Šveices klubs „Zurich”, kas ar 1:0 izbraukumā pieveica sezonu nesekmīgi sākušo Itālijas grandu „AC Milan”.

Šajā mačā jau desmitajā minūtē vienīgo precīzo raidījumu izpildīja soms Hannu Tihinens, nopelnot „Zurich” komandai pirmos punktus turnīrā.

Četrās mājas spēlēs šajā sezonā jaunā galvenā trenera Leonardu vadībā „AC Milan” komanda guvusi tikai vienus vārtus un izcīnījusi vienu uzvaru. Komanda nesekmīgi startē arī Itālijas čempionātā, kur pašlaik kopvērtējumā ir ārpus pirmā desmitnieka.

Augustā ar „Zurich” komandu tikās Latvijas čempionvienība „Ventspils”, kvalifikācijas turnīra izšķirošās, „play-off” kārtas turnīrā divu spēļu summā zaudējot ar rezultātu 1:5.

Citā C grupas spēlē trešdien Spānijas klubs Madrides „Real” ar 3:0 (0:0) sagrāva Francijas klubu Marseļas „Olympique”. Divus vārtus guva portugālis Krištianu Ronaldu, bet vienu reizi precīzi sita Kakā, kurš realizēja 11 metru soda sitienu. Visus trīs vārtus „Real” kluba futbolisti guva otrajā puslaikā, sešu minūšu laikā.

Apakšgrupas kopvērtējumā pēc divām kārtām pirmajā vietā ar sešiem punktiem atrodas „Real”, pa trijiem punktiem izcīnījušas „AC Milan” un „Zurich” komandas, bet Marseļas „Olympique” futbolisti pie punktiem nav tikuši.

Čempionu līgas nākamajā kārtā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas, kas turpinās cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt vienības, kas ieņems trešās vietas savās apakšgrupās, turpinās spēlēt UEFA Eiropas līgas turnīrā.