"VEF Rīga" pieveic BK "Ventspils"
Latvijas izlases spēlētājs Gatis Jahovičs guva vien divus punktus, taču tas netraucēja "vefiņam" pieveikt Latvijas čempionus.
2009. gada 7. oktobris, 23:25

"VEF Rīga" basketbolisti ar uzvaru sāka Latvijas Basketbola līgas (LBL) jauno sezonu, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā ar 87:80 uzvarot Latvijas čempionus BK "Ventspils".

Citā spēlē "Liepājas Lauvas" ar 95:58 sagrāva "'Ķeizarmežu".

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 punktu guvumu bija Ingus Bankevics, bet Martins Mažeika iemeta 20 punktus. Zaudētāju rindās Ronalds Zaķis guva 23 punktus, bet Jānis Strēlnieks 20 punktus.

"VEF Rīga" praktiski lielāko spēles daļu atradās vadībā, otrajā ceturtdaļā pat ar 12 punktu pārsvaru - 37:25. Tomēr tas netika nosargāts, un spēles otrā puse un beigas bija saspringtas. Vēl minūti un 16 sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 76:76, taču tad Bankevics ar diviem soda metieniem, un Arns Labucks ar tālmetienu, rīdziniekus izvirzīja vadībā ar 81:76.

Atlikušajā laikā, pateicoties realizētiem soda metieniem, "VEF Rīga" uzvaru nosargāja.

Otrā spēlē, "Daugavas" sporta namā, "Liepājas Lauvas", kuru rindās spēlēja gan Latvijas izlases basketbolists Artūrs Štālbergs, gan neilgi pirms spēles pieteiktie Uģis Viļums un Oļegs Kojenets, bija krietni pārāka pār gados jauno "Ķeizarmežu". Uzvarētājiem 23 punktus guva Laimons Kiseļus, zaudētājiem pa 12 iemeta Dāvis Bertāns un Aleksandrs Meļņiks.