Rīgas „Dinamo” zaudē „bullīšos”
2009. gada 18. oktobris, 20:37

Rīgas "Dinamo" ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Habarovskas "Amur" Kontinentālās hokeja līgas cīņā, ar viena punktu guvumu aizsākot četru mājas spēļu sēriju.

Divu KHL konferenču pastarīšu cīņā "Dinamo" divus vārtus pamatlaikā guva komandas nesenais jaunpienācējs Kanādas uzbrucējs Adrians Fosters, bet viens precīzs metiens izdevās Laurim Dārziņam. "Amur" Latvijas uzbrucēja Alekseja Širokova rēķinā bija gūti vārti un rezultatīva piespēle.

Par mača labākajiem spēlētājiem atzina Fosteru un Iguldenu.

Neraugoties uz "Dinamo" pieticīgajām pozīcijām turnīra tabulā, līdzjutēji apliecināja uzticību komandai - spēli "Arēnā Rīga" klātienē vēroja 9530 skatītāji. Faniem līdz pirmajam vārtu guvumam bija jāgaida nepilnas piecas minūtes, līdz Fosters cīņā vārtu priekšā atklāja rezultātu. Tomēr trešdaļas vidū Deivids Lings viesiem atjaunoja neizšķirtu, pārspējot Martinu Pruseku.

Vēlreiz laukuma saimnieki vadībā izvirzījās otrā perioda 3. minūtē, kad saspēli rezultatīvi noslēdza Dārziņš. Trešdaļas 15. minūtē Fosters ar spēcīgu plaukstas metienu panāca jau 3:1, taču minūti vēlāk līdzīgā situācijā Sergejs Plotņikovs rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Pēdējās trešdaļas vidū Širokovam izdevās izrauties vienam pret vienu un raidīt ripu Pruseka vārtu augšējā stūrī, atjaunojot neizšķirtu 3:3.

Pagarinājumā Pruseku "Dinamo" vārtos aizstāja Edgars Masaļskis, kam pēcspēles metienu sērijā izdevās tvert divus metienus, taču ar to bija par maz, jo laukuma saimniekiem tukšā palika gan Aleksandrs Ņiživijs, gan Mārtiņš Cipulis un Maiks Iguldens.

Lai kāptu augstāk Rietumu konferences turnīra tabulā, "Dinamo" nepieciešamas uzvaras turpmākajās cīņās mājas spēļu sērijā, kas līdz 26. oktobrim turpināsies ar Novokuzņeckas "Metallurg", Novosibirskas "Sibirj" un Maskavas "Dinamo" uzņemšanu. Nākamā spēle rīdziniekiem būs otrdien pret Novokuzņeckas komandu.

KHL spēle:

Rīgas "Dinamo" - Habarovskas "Amur" 3:4 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)

Vārtus pamatlaikā guva: Adrians Fosters (04:44, Maiks Iguldens, Lī Svets), Lauris Dārziņš (22:29, Rodrigo Laviņš, Ģirts Ankipāns), Adrians Fosters (34:17, Guntis Galviņš) - Deivids Lings (11:24, Jurijs Kokšarovs, Sergejs Arekajevs), Sergejs Plotņikovs (35:20, Romans Kuhtinovs, Aleksejs Širokovs), Aleksejs Širokovs (40:34, Sergejs Plotņikovs)