Ilmārs Bricis un Madara Līduma punktos arī sprintā
Madara Līduma pēdējos gados ir kļuvusi par stabilu Latvijas sieviešu biatlona izlases līderi.
2009. gada 5. decembris, 19:27

Madara Līduma sestdien Zviedrijā bija veiksmīgākā no Latvijas biatlonistēm un izcīnīja 28. vietu Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā 7,5 kilometru sprinta distancē.

Uzvarētājai Tūrai Bergerei no Norvēģijas Līduma zaudēja minūti un 26,1 sekundes, liecina rīkotāju informācija. Līduma pirmajā ugunslīnijā šāva precīzi, bet otrajā šaušanas reizē pieļāva divas kļūdas, veict divus soda apļus. Pārējās Latvijas biatlonistes 80 labāko skaitā netika. Žanna Juškāne ieņēma 88. vietu ar divām kļūdām šaušanā, Gerda Krūmiņa ar četrām kļūdām bija 97. vietā, bet Līga Glāzere ar piecām kļūdām 106. vietā 114 uz starta izgājušo dalībnieču konkurencē.

PK sezonas pirmajās sacensībās trešdien Līduma 15 kilometru individuālajā distancē palika 24. vietā. PK posms Estersundā noslēgsies svētdien ar stafetes sacensībām gan vīriešu, gan sieviešu komandām.

1. Tūra Bergere (Norvēģija) 21:21,5 (0 kļūdas šaušanā)

2. Olga Medvedceva (Krievija) +6,8 (0)

3. Kausa Mākārainena (Somija) +10,0 (0)

4. Helēna Jonsone (Zviedrija) +10,1

5. Žaokina Sona (Ķīna) +17,2 (0)

6. Kati Vilhelma (Vācija) +29,7 (1)

..28. Madara Līduma (Latvija) +1:26,1 (2)

..88. Žanna Juškāne (Latvija) +3:48,9 (2)

..97. Gerda Krūmiņa (Latvia) +4:24,7 (4)

..106. Līga Glāzere (Latvija) (5) +5:18,2

Ilmārs Bricis bija labākais no Latvijas biatlonistiem sestdien Zviedrijā notiekošā Pasaules kausa (PK) pirmā posma 10 kilometru sprinta sacensībās. Bricis finišēja 34. vietā, liecina sacensību rīkotāju informācija. Uzvaru svinēja slavenais norvēģis Ole Einars Bjerndālens, no kura Bricis atpalika minūti un 53,8 sekundes. Bjerndālens šāva nekļūdīgi, bet Bricis pirmajā ugunslīnijā pieļāva vienu kļūdu. Otro vietu ieguva cits norvēģis Emils Hegle Svendsens, kurš Bjerndālenam zaudēja 25,1 sekundes, bet trešais finišēja Tims Burke no ASV. Pārējiem Latvijas pārstāvjiem neveicās diez ko labi. Kristaps Lībietis palika 88. vietā, Jānis Pleikšnis 111. vietā, bet jaunais Andrejs Rastorgujevs tika diskvalificēts. Lībietis šaušanā pieļāva divas kļūdas, Pleikšnis piecas, bet Rastorgujevs, kurš netiekot diskvalificēts būtu ticis labāko 50 skaitā, vienu.

Sacensībās piedalījās 133 biatlonisti.

Pirms tam Bricis ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē palika 25. vietā.

PK posms Estersundā noslēgsies svētdien ar stafetes sacensībām gan vīriešu, gan sieviešu komandām.

1. Ole Einars Bjerndālens (Norvēģija) 23:30,1 (0 kļūdas šaušanā)

2. Emils Hegle Svendsens (Norvēģija) +25,1 (1)