Rīgas "Dinamo" derbijā pieveic Minsku
2009. gada 13. decembris, 19:10

Rīgas ''Dinamo'' grūtā, spraigā un dramatiskā KHL spēlē ar 2:0 uzvarēja Minskas ''Dinamo'', izcīnīja piekto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs un pirmo reizi sezonā iekļuva Rietumu konferences turnīra tabulas astoņniekā.

Ar 35 spēlēs gūtiem 46 punktiem rīdzinieki tagad ir astotajā vietā, kurā atrodoties pēc regulārās sezonas, ir garantēta vieta Gagarina kausa izcīņas turnīrā. Ar šo uzvaru Rīgas komanda izbīdīja no astoņnieka Ņižņijnovgorodas ''Torpedo'' un sabojāja vēl vienu tiešo konkurentu minskiešu situāciju, jo svētdienas pretinieki saglabāja desmito vietu konferencē. Septītajā vietā esošā Maskavas CSKA pagaidām vēl atrodas patālu, jo tai ir 53 punkti 34 spēlēs pēc zaudējuma pēcspēles metienos svētdien spēlē Čerepovecā pret ''Severstaļ'' ar 3:4.

Rīgas ''Dinamo'' pirmajā trešdaļā pārspējot pretinieku vārtsargu Andreju Mezinu, vadībā izvirzīja Aleksandrs Ņiživijs, kurš otrajā periodā rezultatīvi piespēlēja Miķelim Rēdliham, kurš rezultātu paaugstināja līdz 2:0, ne pirmo reizi iegūstot ripu un precīzi metot pēc sodīto soliņa atstāšanas. Turpinājumā mājinieki izturēja arī 2+2 minūšu mazākumu.

Rīgas ''Dinamo'' šī bija pirmā sausā spēle sezonā - Edgars Masaļskis darbojās nekļūdīgi.

Trešajā periodā mājinieki izturēja divas minūtes trijatā pret pieciem laukuma spēlētājiem, Marcels Hosa tika nogāzts metiena brīdī, un tiesneši piešķīra uz Mezina vārtiem soda metienu, ko izpildīja Ņiživijs. Ripa arī ielidoja vārtos, taču tiesneši atklāja, ka metiens ticis izdarīts atkārtoti, kādēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

Spēlē nepiedalījās Jānis Sprukts, kuram ir augšstilba sasitums, taču tas netraucēs viņam piedalīties Latvijas izlases spēlēs pret Dāniju nākamajā nedēļā, kad KHL čempionātā būs brīvdienas. Nākamo spēli Rīgas ''Dinamo'' atkal aizvadīs pret Minskas ''Dinamo'', taču pretinieku laukumā 22. decembrī.

KHL spēle:

* Rīgas ''Dinamo'' - Minskas ''Dinamo'' 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Vārtus guva: Aleksandrs Ņiživijs (Krišjānis Rēdlihs, 12:09), Miķelis Rēdlihs (Aleksandrs Ņiživijs, Krišjānis Rēdlihs, 20:23).