Rodžers Federers piekto reizi kļūst par Eiropas labāko sportistu
Rodžers Federers pelnīti kļuvis par šā gada labāko Eiropas sportistu.
2009. gada 26. decembris, 21:19

Šveices tenisists Rodžers Federers uzvarējis Eiropas ziņu aģentūru aptaujā par 2009. gada labāko sportistu Eiropā, aģentūru BNS informēja aptaujas rīkotāji.

Divdesmit astoņus gadus vecais Federers šajā aptaujā uzvarējis piekto reizi un piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. Pērn par labāko tika atzīts cits tenisists Rafaels Nadals. Šogad Federers atguva pirmo vietu pasaules rangā, kā arī uzvarēja divos "Grand Slam" turnīros - pirmo reizi Francijas atklātajā tenisa čempionātā un sesto reizi Vimbldonas čempionātā. Pārējos divos "Grand Slam" turnīros - Austrālijas un ASV atklātajos čempionātos Federers tika līdz finālam, taču tur zaudēja.

Federers savāca 135 punktus un par 54 punktiem apsteidza Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionu Džensonu Batonu no Lielbritānijas. Trešajā vietā ar 73 punktiem ierindojās titulētais biatlonists Ole Einars Bjerndālens no Norvēģijas, kurš aizvadītajā gadā lieliski startēja pasaules čempionātā, izcīnot četras zelta medaļas.

Aptauja šogad risinājās jau 52. reizi un tās dalībnieki vienotā ieskaitē izvērtēja gan Eiropas labākos sportistus, gan sportistes. Aptaujā piedalījās 18 valstu ziņu aģentūras, tostarp "BNS-Latvija", bet informāciju apkopoja Polijas Preses aģentūra (PAP). Katrs respondents nosauca 10 labākos sportistus. Par pirmo vietu piešķīra 10 punktu, attiecīgi par 10. vietu - vienu punktu.

Eiropas ziņu aģentūru aptaujas par 2009.gada labāko Eiropas sportistu rezultāti: