"Dinamo" zaudē divas sekundes līdz papildlaika beigām
Kristapam Sotniekam šodien bija veiksmīga diena nevis tāpēc, ka tika iekļauts Latvijas izlasē uz Vankūveru, viņš arī aizvadīja lielisku spēli.
2009. gada 29. decembris, 22:04

Skatītāju maksimāli piepildītajā "Arēnā Rīga" laukuma saimnieki Rīgas "Dinamo" ar 2:3 pagarinājumā zaudēja Maskavas CSKA gada pēdējā KHL spēlē.

Pēdējā trešdaļā atspēlējot divu vārtu deficītu, neizšķirtu laukuma saimniekiem pamatlaikā panāca Lī Svets un Roberts Petrovickis. Par labāko spēlētāju mājiniekiem atzina Kristapu Sotnieku. Tikai cīņas pirmajā pusē laukumā bija "Dinamo" kapteinis Sandis Ozoliņš, kuru otrajā trešdaļā noraidīja līdz spēles beigām.

Atlētiskā un ātrā spēlē veiksmīgāk iejutās CSKA, kas 8. minūtē pēc Pjotra Ščastļivija spēcīga metiena no zonas vidus pārspēja Martinu Pruseku un atklāja rezultātu. Mājiniekiem labākā iespēja tikt pie vārtu guvuma bija dažas sekundes pirms pārtraukuma, kad Marcels Hosa nerealizēja izgājienu vienam pret vienu. Otrās trešdaļas 2. minūtē CSKA pie otrā vārtu guvuma tika pēc tam, kad Deniss Paršins ieguva ripu pie apmales un, parādījis labu tehniku, individuāli aizkļuva līdz Pruseka vārtiem un precīzi meta. Drīz vien "Dinamo" ilgstoši nācās spēlēt mazākumā, jo Ozoliņš konfliktā ar nūju iebakstīja pretiniekam, ko tiesnesis kvalificēja kā dūrienu ar nūju, par ko pienākas piecu minūšu sods un noraidījums līdz spēles beigām. Turklāt tobrīd "Dinamo" jau bija mazākumā, tādēļ trīsarpus minūtes laukuma saimnieki spēlēja pieci pret trim, taču izturēja.

Arēnā, pulcējušies 10 300 skatītāju, par lieciniekiem rīdzinieku pirmajiem gūtajiem vārtiem kļuva pēdējās trešdaļas sākumā, kad Svets negaidīti pārsteidza CSKA vārtsargu Konstantīnu Baruļinu. Neizšķirtu "Dinamo" panāca nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Petrovickis vārtu priekšā raidīja ripu vārtu tīklā pēc Gunta Galviņa piespēles. Pagarinājumā "Dinamo" gandrīz pilnas divas pēdējās minūtes spēlēja mazākumā, līdz divas sekundes pirms pagarinājuma beigās Nikolass Dimitrakos iemeta uzvaras vārtus.

Nākamā spēle Rīgā "Dinamo" būs tikai 14. janvārī pret Jekaterinburgas "Avtomobilist". Līdz tam "Dinamo" janvārī aizvadīs trīs spēles tālā izbraukumā pret Novokuzņeckas "Metallurg", Novosibirskas "Sibirj" un Habarovskas "Amur".

Rīgas "Dinamo" - Maskavas CSKA 2:3 (0:1, 0:1, 2:0, 0:1)

Vārtus guva: Lī Svets (40:28, Jānis Sprukts, Maiks Iguldens), Roberts Petrovickis (58:52, Guntis Galviņš) - Pjotrs Ščastļivijs (07:08, Sergejs Anšakovs, Georgijs Mišarins), Deniss Paršins (21:41, Konstantīns Korņejevs, Marks Hartigans), Nikolass Dimitrakos (64:58, Deniss Paršins, Deniss Kuļašs, sk. vair.)