Hokeja fani nostājas pret Intara Busuļa himnu
Nacionālā ziņu portāla kasjauns.lv 30. aprīļa publikācija, kurā centāmies palīdzēt Latvijas hokeja faniem apgūt jauno šī sporta veida himnu – „Spēka dziesmu” -, izraisīja milzīgu sabiedrības interesi un gandrīz vienbalsīgu sašutumu.
Atgādināsim, ka kopš 7. aprīļa Latvijas hokeja līdzjutējiem ir parādījusies jauna himna – “Spēka dziesma” -, kura ir īpaši gatavota šī gada pasaules čempionātam hokejā, kurš no 7. līdz 23. maijam norisināsies Vācijas pilsētās Ķelnē, Manheimā un Gelzenkirhenē. Skaņdarba mūzikas autors ir Kārlis Lācis, vārdus sacerējis Jānis Elsbergs, izpilda viens no Latvijas atraktīvākajiem skatuves māksliniekiem Intars Busulis. TV šova “Dejo ar zvaigzni” žūrijas pārstāvis Latvijas Nacionālā teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks šai himnai ir radījis pat īpašu deju.
Apskatot saņemtos komentārus par šo rakstu, rodas iespaids, ka Intars Busulis un viņa izpildītā „Spēka dziesma” sabiedrības acīs ir pilnīga izgāšanās, kas ir ļoti pārsteidzoši, jo milzīga nozīme skaņdarba popularitātē ir tam, kas viņu dzied, bet šis mākslinieks ir viens no populārākajiem un atzītākajiem Latvijā. Mēs piedāvājam jums apskatīt dažus kasjauns.lv apmeklētāju viedokļus par „Spēka dziesmu”, Intaru Busuli un par to, kādai tad īsti ir jābūt „Latvijas hokeja himnai”.
Par Intara Busuļa vokālajām spējām un mūziķa karjeras laikā sasniegto ir augstās domās „Odins”, taču „hokeja himnu” viņš vērtē ļoti kritiski: „Principā jauniedziedātā "hokeja himna" nav attaisnojusi fanu (un ne tikai) cerības. Es noņemu cepuri Busuļa talanta priekšā, taču ar šo "priekšnesumu" Intars ir izgāzies, manuprāt, viņa balss diapazons neļauj izbaudīt himnas spēku un nav izpildīts "himnas" galvenais uzdevums - vienot fanus un stiprināt viņu ticību komandas uzvarai.. man principā, pat ir "kauns" klausīties tik vāju skaņdarbu kur nu vēl skatīties tā tirliņa nepārliecinošos deju soļus...”
„Dusmīgā” domā, ka vaina negatīvajā sabiedrības viedoklī, pirmkārt, ir jāuzņemas izpildītājam – Intaram Busulim: „Šausmas, kā var dot dziedāt tādu dziesmu ,dziedātājam, kurš pilnībā izkropļo dziesmu. Nevar vārdus saprast! Vai tad mums nav mākslinieki, kas varētu šo dziesmu godam nodziedāt...”
Savukārt „dd” uzskata, ka vainojams ir ne tikai vokālais izpildījums, bet arī mūzika, tātad, tās autors Kārlis Lācis: „Pilnīgs bezmelodijas gabals... izķēmota tautasdziesma nesaprotamā izpildījumā... Žēl...” Arī „Mežonis” piekrīt šādam viedoklim „Visu cieņu Kārlim un Intaram, bet šoreiz ir garām.”
„Eziic :)” lielu daļa dziesmas popularitātes neveiksmēm saskata tās vārdu autora Jāņa Elsberga personā. „Drausmīga himna. Kad to dzirdu, pārslēdzu televizoru. Vēmiens nāk....to dzirdot. Gunāra Meijera sarakstītā himna bija 100 reižu labāka.”
Pamatīgā sašutumā par skaņdarbu ir arī „Aga”, kurai pat ir kauns to klausīties un viņa ir kategoriski pret to, ka šī dziesma tiek dēvēta par himnu: „Man ir KAUNS katru reizi, kad to dziesmu dzirdu un nedod dies vēl redzu nejauši pa TV... Kaut ko tik šausmīgu nevarēju iedomāties. Vienkārši PRETĪGI! Kurš izdomāja, ka tā ir kaut kāda himna (?!)
Interesants viedoklis par iespējamo risinājumu ir „Vii”: „Ja jau ši dziesma tika veidota, kā „hokeja himna”, tad būtu ļoti labi, ja fani varētu balsot... kas ir par un kas pret to, lai šī dziesma būtu kā himna.”
Varbūt tiešām Latvijas hokeja federācija varētu izsludināt oficiālu balsojumu, ar vairākiem iespējamiem variantiem, lai noskaidrotu Latvijas hokeja oficiālo himnu, nenoniecinot citas dziesmas, vienkārši padarot vienu par Galveno. Ir skaidri redzams, ka hokeja faniem šis ir aktuāls un sasāpējies jautājums. Protams, nekad nebūs tā, ka visiem līdzjutējiem patiks kāds viens skaņdarbs, taču lielas daļas fanu gaumei tīkamu atrast noteikti ir iespējams. Savukārt, tie, kas nebūs nobalsojuši un būs cerējuši uz kādas citas dziesmas uzvaru, varēs vainot tikai un vienīgi paši sevi.
"Spēka dziesmas" deja - video: