Lietuvas basketbolisti atspēlē 18 punktu deficītu un pieveic Spāniju
2010. gada 1. septembris, 08:33

Lietuvas basketbola izlase otrdien pasaules čempionātā (PČ) Turcijā, aizvadot teicamu pēdējo ceturtdaļu, ar 76:73 pārspēja iepriekšējos pasaules čempionus Spānijas valstsvienību, sagādājot tiem jau otro zaudējumu trīs spēlēs, informē rīkotāji.

Izmirā notikušajā cīņā pēc trešās ceturtdaļas lietuvieši vēl atradās iedzinējos ar 11 punktiem (53:64), bet pirms tam trešajā ceturtdaļā zaudēja pat ar 18 punktu starpību,taču pēdējās desmit minūtēs uzvarēja ar 23:9, svinot trešo panākumu tikpat spēlēs.

Uzvarētāju rindās 17 punktus guva Lins Kleiza, bet Jonas Mačulis un Martins Počus pretinieku grozā sameta pa 13 punktiem. Spānijas izlasē pa 18 punktiem guva Huans Karloss Navaro un Marks Gasols, bet Rūdijs Fernandess sameta 13 punktus. Spāņi par pasaules čempioniem kļuva 2006. gadā Japānā.

D apakšgrupā pēc trīs kārtu spēlēm pa trīs panākumiem ir Francijai un Lietuvai, Spānijai, Jaunzēlandei un Libānai ir pa uzvarai un diviem zaudējumiem, bet Kanādai trīs neveiksmes.

C grupas vakara spēlē mājinieki Turcija ar 76:65 uzvarēja Grieķiju, arī tiekot pie trešā panākuma un grupā ir līderi. Grieķijai un Krievijai ir divas uzvaras, Puertoriko un Ķīnai viena, bet Kotdivuāras basketbolisti pagaidām ir tukšā.

Trešdien notiks 12 spēles, visām komandām aizvadot savus ceturtos mačus, bet priekšsacīkstes beigsies ceturtdien.