Roge: dopinga problēma nekad netiks līdz galam atrisināta
Dopinga problēma pasaules sportā nekad netiks līdz galam atrisināta, bet samazinātais dopinga lietošanā pieķerto sportistu skaits liecina par veiksmīgu antidopinga sistēmas darbošanos, laikrakstam "Komersant" atklājis Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge.
Londonas olimpisko spēļu laikā laikā dopinga lietošanā tika pieķerti astoņi sportisti, bet pēc Olimpiādes noslēguma par steroīdu lietošanu zelta medaļa tika atņemta Baltkrievijas lodes grūdējai Nadeždai Ostapčukai.
"Dopinga problēma nekad netiks pilnībā atrisināta. Tā ir sava veida noziedzības forma sportā, bet no noziedzības sabiedrība nevar paglābties," izteicies Roge. "Sabiedrība nevar eksistēt bez tiesnešiem, policijas un cietumiem. Tāpat arī sports nevar eksistēt bez dopinga kontroles sistēmas."
"Meli ir cilvēka dabas sastāvdaļa. Situācija, kad visi ir bez meliem, kad visi ir eņģeļi, nav iespējama. Tomēr es uzskatu, ka mums ir izdevies cīņā pret dopingu panākt jūtamu progresu," piebilst SOK prezidents. "Minimālais skandālu skaits pierāda, ka mums ir izdevies radīt efektīvu un darboties spējīgu antidopinga sistēmu."
Dopinga lietošanā Olimpiādes laikā tika pieķerti - Uzbekistānas vingrotāja Luīze Gaļiuļina, Sentkitsas un Nevisas sprintere Tameka Viljamsa, Albānijas svarcēlājs Hisens Pulaku, Moldovas vesera metēja Marianna Margijeva, Marokas 1500 metru distances skrējējs Amins Lālū, brazīliešu airētāja Kisja Kataldu, kolumbiešu 400 metru skrējējs Djego Palomeke un 5000 metru skrējējs Hasans Irts no Francijas.
LETA/ Foto: AFP/LETA