Citi sporta veidi

Japānas skrējēji tomēr varēs piedalīties Pekinas maratonā

Jauns.lv

Japānas skrējēji tomēr varēs piedalīties šā gada Pekinas maratonā, svētdien vēstīja Ķīnas mediji, lai gan iepriekš tika ziņots, ka viņiem tas būs liegts.

Japānas skrējēji tomēr varēs piedalīties Pekinas m...

Japānas plašsaziņas līdzekļi iepriekš vēstīja, ka skrējējiem no Japānas aizliegts piedalīties 25.novembrī paredzētajā maratonā, jo bijušas bažas par viņu drošību saistībā ar Ķīnas un Japānas teritoriālo nesaskaņu saasināšanos, taču vēlāk lēmums mainīts.

Japānas laikraksts "Yomiuri Shimbun" un aģentūra "Jiji Press" ziņoja, ka Ķīnas amatpersonas ir veikušas izmaiņas maratona interneta vietnē, un tagad arī Japāna ir valstu sarakstā, kur tiešsaistes reģistrācijas veidlapā Pekinas maratona dalībnieki var izvēlēties savu valstisko piederību. Sestdien tika ziņots, ka Japāna šo valstu sarakstā nav.

Ķīnas Vieglatlētikas federācijas vadītāja vietnieks Šeņs Čuņde svētdien apgalvoja, ka Japāna neesot bijusi valstu sarakstā, jo Japānas skrējēji parasti piesakoties ar uzņēmumu starpniecību, bet, tā kā Japānas sportistu vidū esot liels entuziasms, tagad viņi varot pieteikties arī individuāli.

Japānas laikraksts "Asahi Shimbun" norādīja, ka līdz pagājušajam gadam Japāna bijusi valstu sarakstā, kur tiešsaistes reģistrācijas veidlapā Pekinas maratona dalībnieki var izvēlēties savu valstisko piederību, tomēr šogad Japāna šajā sarakstā vairs nav bijusi atrodama.

Japānas kompānijas, piemēram, "Canon", līdz pagājušajam gadam sponsorēja Pekinas maratonu, tomēr šogad tās sponsoru sarakstā nav.

Kopš reģistrācijas sākuma ceturtdien Pekinas maratonam jau pieteikušies vairāk nekā 27 tūkstoši cilvēku.

Drošības apsvērumu dēļ Japāna un Ķīna salu strīda dēļ pēdējā laikā ir atsaukusi savu sportistu dalību otrā valstī notiekošās sacensībās. Tomēr Japānas daiļslidošanas komanda bez starpgadījumiem pagājušajā nedēļā piedalījās Ķīnas Kausa lielās balvas izcīņā Šanhajā, lai gan sportistus pavadīja miesassargi un ķīniešu valodā runājoši koordinatori.

Pēdējos mēnešos Japānas un Ķīnas attiecības ir ievērojami pasliktinājušās strīda salu   Senkaku (Djaoju) dēļ, un Ķīnā notikušas pret Japānu vērstas vardarbīgas protesta akcijas. 

Konfliktu saasināja Japānas  valdības sēdē 10.septembrī panākta vienošanās, ka valdība iespējami drīz nopirks trīs lielākās Senkaku arhipelāga   salas   no to privātīpašnieka. Salas, kas oficiāli piederēs Japānas Krasta apsardzei, tiek iegādātas, lai nodrošinātu "mierīgu un stabilu to uzturēšanu".

Senkaku (Djaoju) arhipelāgā ir piecas salas  un trīs rifi. Arhipelāgu, kas ir Ķīnas, Taivānas un Japānas  strīda teritorija, kontrolē Japāna   kā Okinavas prefektūras daļu. Trīs tā lielākās salas paredzēts nopirkt no japāņu uzņēmēja Kunioki Kuriharas, kurš mēdza tās iznomāt Japānas valdībai.

Šīs strīda salas ir neapdzīvotas, bet bagātas ar dabas resursiem.

BNS