Pētījums: ķivere nepasargā no smadzeņu satricinājuma
Nesen hokeja zvaigzne un viens no Pitsburgas "Penguins" līderiem Jevgēņijs Malkins bija spiests izlaist vairākas spēles smadzeņu satricinājuma dēļ.
Hokejs

Pētījums: ķivere nepasargā no smadzeņu satricinājuma

Jauns.lv

Ķiveres un mutes kapes var pasargāt no nopietnām galvas un sejas traumām, taču nav pierādījumu, ka tās spētu novērst arī smadzeņu satricinājumu, liecina Lielbritānijas sporta medicīnas žurnālā publicēts pētījums.

Pētījums: ķivere nepasargā no smadzeņu satricināju...

Turklāt sportists ķiverē ir pakļauts vēl lielākai smadzeņu satricinājuma iespējai, jo apzināti uzņemas lielāku risku, vēstīja izdevums "British Journal of Sports Medicine". Smadzeņu satricinājumu mūsdienu sportā uzskata par būtisku problēmu, it īpaši tādos kontakta sporta spēļu veidos kā hokejā, regbijā un futbolā.

Žurnālā publicētajā pētījumā 28 neirologu grupa smadzeņu satricinājumu raksturoja kā sarežģītu medicīnisku izpausmi. Simptomi var parādīties gan dažas minūtes, gan vairākas stundas pēc traumas, kā arī atkārtoties pat 10 dienu vēlāk.

Pētījumā paskaidrots, ka ķivere palīdz pasargāt sportista galvu pēc kritiena tādos sporta veidos, kur ir risks atsisties pret cietu virsmu, piemēram, slēpošanā, riteņbraukšanā un motoru sportā. Taču speciālisti uzsvēra, ka nav drošu klīnisku pierādījumu aizsargekipējuma spējai pasargāt no smadzeņu satricinājuma.

BNS/Foto: AFP/LETA