Citi sporta veidi

Seksuālu izteikumu dēļ atkāpies Austrālijas Peldēšanas federācijas prezidents

Jauns.lv

No amata atkāpies Austrālijas Peldēšanas federācijas prezidents Bārklejs Netlfolds, kurš atzinis, ka viņa nesenie izteikumi ir pretrunā ar standartiem, ko no viņa sagaida.

Seksuālu izteikumu dēļ atkāpies Austrālijas Peldēš...

Netlfolds vainu uzņēmies par paša izteikumiem pret vienu no sieviešu peldēšanas komandas konsultanti.

Tiek ziņots, ka Netfolds laikā, kamēr konsultante nebija klāt, aicinājis pārbaudīt, vai viņas viesnīcas istabā nav paslēptas seksa rotaļlietas vai prezervatīvi. Savukārt vēlāk prezidents, atsaucoties uz savu ģenetāliju izmēriem, aicinājis sevi saukt par "ērzeli".

Tāpat bijis vēl viens incidents, bet tā detaļas netiek atklātas.

"Vēlos paziņot, ka peldēšanas federācijas valde pieņēmusi manu demisiju, un tā nekavējoties stājas spēkā. Runa ir par neseniem privātiem izteikumiem pret maniem kolēģiem, kurus es izteicu kā joku. Taču šīs piezīmes neatbilst standartiem, kas no manis tiek sagaidīti, un kurus esmu aicinājis ieviest federācijas nākotnes uzvedības kultūrā," savu atkāpšanos skaidroja Netfolds.

Šis ir vēl viens satricinājums par "Swimming Australia" sauktajai federācijai. Netlfolds amatā bija stājies vien pagājušā gada oktobrī.

Kā ziņots, aprīlī no olimpiskās vienības tika atstādināti seši austrāliešu peldētāji, kas atzinušies aizliegtu miegazāļu lietošanā un sportistiem nepiedienīgā uzvedībā pagājušā gada vasaras olimpisko spēļu laikā Londonā.

Peldētāji Džeimss Magnusens, Īmons Salivans, Džeimss Robertss, Mets Tārdžets, Kamerons Makevojs un Tomaso D'Orsoņja olimpiskajā ciematā lietojuši neatļautas miegazāles un alkoholiskos dzērienus, kā arī terorizējuši citus olimpiskās komandas biedrus. Nav gan zināms, vai terorizēšana izpaudusies verbāli vai fiziski.

Tāpat vaininiekiem tika piespriesti naudassodi.

Iepriekš saistībā ar notikumiem Londonā par atkāpšanos paziņoja Austrālijas peldēšanas komandas galvenais treneris Leijs Nagents.

Kādreiz peldēšanas sporta veidos dominējošā Austrālija Londonas olimpiskajās spēlēs uzrādīja sliktākos rezultātus kopš Barselonas Olimpiādes 1992.gadā, iegūstot tikai vienu zelta, sešas sudraba un trīs bronzas godalgas. Tāpat valsts pirmo reizi kopš 1976.gada Monreālas olimpiskajās spēlēm netika pie nevienas individuālās zelta medaļas peldēšanā.

LETA