Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vaksāciju neiesaka veikt, ja ir varikozo vēnu problēmas, asinsizplūdumi, tūska, ādas slimības, ādas bojājumi vai cukura diabēts.

Vaksācija. Vai tu par šo procedūru zini visu? 9

Skaistums
2015. gada 29. aprīlī 22:02 2015. gada 29. aprīlī 22:02
Siltais, saulainais laiks, pavasara smarža gaisā un vasaras gaidas, liek domāt gan par kleitām un svārciņiem, gan arī piedomāt pie ādas izskata. Pavasaris ir labākais laiks, lai sāktu apmeklēt vaksāciju. Lūk, daži ieteikumi, no vaksācijas kabineta "Spalvas pa gaisu" speciālistes.

Pirmo reizi dodoties veikt vaksāciju, noteikti ir nedrošība un daudzi jautājumi. Noteikti nevajag kautrēties tos visus uzdot savam meistaram, jo priekšzināšanas ir svarīgas, īpaši ja esat jūtīgas vai problemātiskas ādas īpašniece.

Pirms domājat par vaksāciju, jāsaprot vai jūs to vispār drīkstat veikt. Vaksāciju neiesaka veikt, ja ir varikozo vēnu problēmas, asinsizplūdumi, tūska, ādas slimības, ādas bojājumi vai cukura diabēts.

Lai, maksimāli labi sagatavotos un pēc iespējas izvairītos no iekaisuma un ieaugušo matiņu problēmām, pirms un pēc vaksācijas der ievērot dažus priekšnoteikumus.

Pirms vaksācijas:

   * 2-3 dienas pirms vaksācijas ieteicams veikt ādas pīlingu, lai attīrītu ādu.

   * Lai mazinātu iekaisuma un ādas bojājumu riskus, vienu diennakti pirms vaksācijas nav ieteicams sauļoties vai apmeklēt solāriju. Ja āda ir apdegusi, vaksāciju veikt nedrīkst, līdz tā ir pilnībā nomierinājusies un atveseļojusies.

    * Dienā, kurā tiks veikta vaksācija, vēlams vilkt kokvilnas, elpojošu apģērbu pāri tām zonām, kuras tiks vaksētas.

    * Pirms vaksācijas ieteicams nelietot ne ķermeņa krēmus, ne eļļas

    * Matiņiem jābūt vismaz 0,4mm gariem, lai tos vispār būtu iespējams efektīvi izraut.

Pēc vaksācijas:

    * Uzreiz pēc vaksācijas jūsu ādu meistars apstrādās ar speciāliem produktiem, kuri domāti ādas attīrīšanai no liekā vaska, nomierināšanai un dezinficēšanai.

    * 12 h pēc vaksācijas neejiet vannā, pirtī, nesportojiet, nesauļojaties kā arī nav ieteicams nodarboties seksu, jo pēc iespējas jāizvairās no svīšanas.

    * Tā, ka āda pēc procedūras ir sakairināta, poras pavērušās, saknīšu vietas ir nedaudz traumētas, ieteicams vismaz 6 h pēc vaksācijas nedarīt ar ādu pilnīgi un absolūti NEKO. Tas nozīmē, valkāt pēc iespējas brīvāku un elpojošāku apģērbu, pāri vaksētajām zonām, nelietot krēmus un eļļas, un ja iespējams šīs pirmās dažas stundas pēc vaksācijas nelietot pat ūdeni vaksētjām zonām.

    * 12 h pēc vaksācijas ieteicams vaksētās zonas nemazgāt ar dušas želeju vai ziepēm, izmantot tikai tīru ūdeni. Pēc mazgāšanās, ja āda vēl ir apsārtusi var izmantot antiseptiskus krēmus vai eļļas.

    * 4 dienas pēc vaksācijas, kad āda ir pavisam nomierinājusies ieteicams to noskrubēt.

    * Lai izvairītos no ieaugušajiem matiņiem, nav ieteicams lietot treknus krēmus, āda ir jāskrubē, taču ar to nevajag aizrauties. Dariet to ne biežāk kā divas reizes nedēļā, lai āda netiktu pārlieku traumēta. Ārī ļoti svarīgi ir mitrināt ādu gan no iekšpuses, lietojot ikdienā vismaz 2 litrus tīra ūdens uzturā, gan no ārpuses ar dažādiem mitrinošiem kopšanas līdzekļiem.

Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kuri produkti pazemina holesterīnu? 5
Viens no Kokneses kokaīna lietā aizturētajiem savulaik dāsni ziedojis ZZS 116
Hercogiene Megana iziet sabiedrībā, rotājusies ar princeses Diānas rokassprādzi
Skatīt visus komentārus

Пугачева не пришла и телефоны вместо закусок: Игорь Николаев скромно отметил день рождения

"А согреет меня горячий поцелуй любимого": Волочкова в мини-купальнике окунулась в ледяную купель